×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. augusts, 2012
Drukāt

Ušakovs sola divu gadu laikā likvidēt rindas bērnudārzos

Foto - LETAFoto - LETA

Rindas uz vietām Rīgas bērnudārzos pašvaldība varētu likvidēt pusotra līdz divu gadu laikā, šodien Latvijas radio sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Rīgas mērs norādīja, ka šī domes sasaukuma laikā rinda jau ir kļuvusi vismaz divas reizes īsāka. “Iepriekšējie sasaukumi par to vispār nav domājuši, bet mums šis jautājums uzkritis reizē ar ekonomisko krīzi,” teica Ušakovs.

Ušakovs informēja, ka pašvaldībā norit darbs, lai jau no 1.janvāra visas ģimenes saņemtu vienlīdzīgu finansējumu. Patlaban Rīgas dome 93 latu līdzfinansējumu nodrošina tikai tām ģimenēm, kuras bērnus sūta privātā pirmsskolas iestādē un vienlaikus izstājas no rindas uz vietu pašvaldības bērnudārzā. Tām ģimenēm, kas vietu vēlas saglabāt, tiek izmaksāts 30 latu līdzfinansējums.

Rīgas mērs norādīja, ka pašvaldībā norit darbs pie pēdējām niansēm, lai no 1.janvāra, izvēloties 93 latu līdzfinansējumu privātajam bērnudārzam, bērns nezaudētu vietu rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi.

Patlaban aptuveni 2000 bērnu apmeklē privātos bērnudārzus, saņemot pašvaldības finansējumu 93 latu apmērā, jo pašvaldības bērnudārzos vietu trūkst.

Ņemot vērā demogrāfisko situāciju un piedāvātos risinājumus, rindas uz bērnudārziem Rīgā varētu likvidēt pusotra līdz divu gadu laikā, uzskata Ušakovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+