×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Ušakovs sola pastiprināti rūpēties par ielu tīrību; brīdina privātos partnerus (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja privātie partneri pavirši veiks sniega tīrīšanas darbus, pašvaldība turpmāk tos nodrošinās pati, piektdien izteicies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Šodien Ušakovs tikās ar to privāto uzņēmumu pārstāvjiem, kuri veic sniega tīrīšanu Rīgas ielās. Mērs izteica
kategorisku neapmierinātību ar darbu kvalitāti, informē pilsētas pašvaldībā.

“Šodien redzamā paviršā ielu tīrīšana rada neērtības visiem rīdziniekiem, kā arī daudzajiem pilsētas viesiem, kas ieradušies pilsētā sakarā ar Latvijas prezidentūras pasākumiem. Tas ir nepieļaujami,” saka Ušakovs. “Mēs šiem uzņēmumiem dodam iespēju līdz martam pierādīt, ka viņi spēj veikt galvaspilsētas ielu uzturēšanu atbilstoši līgumos noteiktajiem standartiem. Ja viņi radikāli neuzlabos savu darbu, pašvaldība no šādiem pakalpojumiem atteiksies un pati organizēs ielu tīrīšanu ziemā. ”

Rīgas mērs norāda, ka tas nav pilsētas pašmērķis, taču pašvaldība nesamierināsies, ka netiek pildīti līgumi, kas domei ir noslēgti ar privātajiem uzņēmumiem – AS “Ceļu pārvalde”, SIA “Rīgas tilti”, SIA “Roadeks”, pilnsabiedrība “CP Serviss”.

Sakarā ar mainīgiem laika apstākļiem un intensīviem nokrišņiem, kā rezultātā uz ietvēm krājas nenotīrīts sniegs, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs vērš namu īpašnieku un apsaimniekotāju uzmanību, ka saviem īpašumiem piegulošajām teritorijām jābūt sakoptām atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Savukārt Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai uzdots pastiprināti kontrolēt ietvju attīrīšanu no sniega un apledojuma.

Nedēļas laikā, neskaitot šodienu, Rīgas domes Administratīvā inspekcija sastādījusi 170 protokolus par nenotīrītām gājēju ietvēm. Kopš decembra pilsētā konstatēti vairāk nekā 200 šāda veida pārkāpumu.

Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus par savlaicīgu ietvju neattīrīšanu no sniega un apledojuma. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Radzevičs atgādina, ka gadījumā, ja gājējiem rodas zaudējumi netīrītu ietvju vai māju jumtu dēļ, tie var vērsties pret apsaimniekotājiem civiltiesiskā ceļā. Par negadījumiem netīrītu ietvju dēļ nekavējoties jāziņo Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai vai pašvaldības policijai. Šo institūciju sastādīti protokoli var kalpot par pamatu iespējamai kompensācijas piedziņai tiesiskā ceļā. Juridiskas konsultācijas var saņemt Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, iepriekš piesakoties par bezmaksas informatīvo tālruni 80000800.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Netikvien par ielu tiribu vien, ludzu! Atbildēt

    Kad Usakovs ar savu RD saks tirit pisetas grafitistu piekezitas sienas… Pedejais laiks RD izradit priekszimigu lepnumu par so pilsetu.

  2. Stacijas laukums ap pl.9-iem,pamatīga slidotava,tikai vēl ūdens pa virsu.

Draugiem Facebook Twitter Google+