×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Ušakovs sola stingri iestāties par Latvijas lielo pilsētu interesēm (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Rīga rotācijas kārtībā no šodienas uz vienu gadu kļuvusi par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) prezidējošo pilsētu, aģentūru LETA informēja LLPA pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Līdz ar to LLPA prezidenta amatā uz prezidentūras laiku stājies Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), kurš sola stingri iestāties par lielo pilsētu interesēm. LLPA vadītāja amatā viņš nomainījis Rēzeknes pilsētas mēru Aleksandru Bartašēviču (SC).

Ušakovs min, ka LLPA apvieno deviņas pašvaldības, kurās dzīvo vairāk nekā puse mūsu valsts iedzīvotāju, un, vadot asociāciju, Rīga uzskata par savu pienākumu stingri iestāties par viņu interesēm. “Lielās pilsētas dod divas trešdaļas iekšzemes kopprodukta, piesaista investīcijas, rada darbvietas. Tas ir attīstības potenciāls, kas nodrošina arī visu citu pašvaldību, visas valsts izaugsmi,” pauž Rīgas mērs.

Tikmēr LLPA izpilddirektors Māris Kučinskis norāda, ka pēdējais darba gads organizācijai bijis saspringts un tajā daudz strādāts pie lielo pilsētu interesēm Eiropas Savienības (ES) fondu apguves jautājumos. Viņš saka, ka tieši republikas pilsētas nodrošina ekonomikas izaugsmes iespējas valstij, tādēļ jo nozīmīgāk ir pareizi plānot un efektīvi ieguldīt Latvijai pieejamo ES fondu finansējumu konkrētajās pašvaldībās.

LLPA dibināta 2001.gada 23.augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir deviņas lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ko tad tās pilsētas ēdīs, ja laukos neviens nestrādās un neaudzēs pilsētniekiem pārtiku!? Ausainis ieteiks pārtikt no ES ievestajiem “draņķiem”?

 2. ................... Atbildēt

  mazie ir bezdarbnieku apkalpošanas centri, bet apkalpo glauni, par mūsu naudu. acis atveriet, ‘ekonomisti’

 3. ................... Atbildēt

  mazās jau drīz nebūs pilsētas. Latvijas vienas labas fermas lielumā, 10 zemniekiem savu pilsētu ir pārāk šiki

 4. Drīzāk kā uzpirkt vēlētājus un strādāt pret valsti, Ušagovam vajadzdētu spert reālus soļu lai Rīgu sakārtotu.

 5. buratino ir un paliek buratino … deguns arvien garaaks … 🙂

 6. Nevis pilsētu interesēm,bet savām .

 7. Vienotās Krievijas Atbildēt

  sabiedrotais strādā vienotās Krievijas ne Latvijas labā.

 8. Ušaks “iestāsies” par lielo pilsētu pārkrievošanu kā Rīgā ?? Lai vispirms “iestājas”par KUBANAS neraušanu uz Rīgu un par Rīgas atsvabināšanu no tās bandas,kuru lika izraidīt viņa “draugs”patriarhs Kirils !Doždj rādīja tās grupas ārdīšanos pašā Krievijā,kur izskatījās pēc trako nama vai narkomānu ārdīšanās.
  Krievija izmet atkritumus,kas nav kultūra,Ušaks savāc tos Rīgai.Pie tam viņi slavē un atbalsta DNR un LNR un viņu izdarības Ukrainā !!Es brīnos,ka neviens neprotestē pret RD monstra iegribām! Vai latviešiem vispār nav vairāk teikšana GALVASPILSĒTĀ ????????

  • “Vai latviešiem vispār nav vairāk teikšana GALVASPILSĒTĀ ?”
   ———————————————————————
   Šķiet, ka šis jautājums ir lieks. Tiem latviešiem, kurus okupēja, – tiem teikšanas nav. Tāda visai nosacīta teikšana arvien vēl ir to latviešu surogātu (liberālo komunistu) rokās, kuri ar okupantiem sadarbojās un atstāja viņu “5.kolonnu” savai drošībai.
   Un tā – transformējušies daudzpartiju sistēmā un spēlējot no lielvalstīm importētu “demokrātiju” – pie varas ir palikuši tās pašas “padomju tautas” un to pēcnācēju vēlēti priekšstāvji. Vai ne tā, biedri?

Draugiem Facebook Twitter Google+