Uncategorized

Ušakovs ticies ar Krievijas vicepremjeru par eksporta veicināšanu 16

BNS

Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs ceturtdien Maskavā ticies ar Krievijas Federācijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču, kurš ir atbildīgs par ekonomiskā bloka jautājumiem, aģentūra BNS uzzināja RD.

Ušakovs apgalvo, ka Dvorkovičs izteicis solījumu atbalstīt Latvijas eksportu tajās jomās, kas nav pakļautas sankcijām, pirmām kārtām paplašinot to pieejamību Maskavas tirdzniecības tīklos.

“Kamēr turpinās sankciju karš, mēs nevaram Krievijā pārdot, piemēram, mūsu piena produktus. Bet mēs varam palielināt eksportu tādās preču grupās kā zivju konservi, saldumi vai maizes izstrādājumi, un nostiprināt savas pozīcijas šajos virzienos,” tā Ušakovs.

Saistītie raksti

Aģentūrai BNS Ušakovs uzsvēra, ka tikšanās laikā ar Krievijas vicepremjeru apspriesti konkrēti soļi, kā palielināt Latvijas preču sortimentu ne tikai tajos tirdzniecības tīklos, kuros jau ir Rīgas plaukti, gan arī citos. Jau tūlīt pēc atgriešanās no Maskavas, viņš plāno sazināties ar Latvijas uzņēmējiem, izmantojot projektu “Rīgas marka”, lai iespējami ātrāk varētu informēt Krievijas pusi par uzņēmumiem, kas varētu sūtīt turp savu produkciju, gan arī pašiem produktiem.

“Nebija tā, ka mēs tikai parunātos un izklīstu. Tika apspriesti konkrēti turpmākās sadarbības soļi,” sacīja Ušakovs.

Piektdien Rīgas mēram plānotas tikšanās ar tirdzniecības tīklu pārstāvjiem – gan ar tradicionālajiem partneriem no tirdzniecības tīkla “Alije parusa”, gan potenciāli jauniem, piemēram, veikalu ķēdes “Azbuka vkusa” pārstāvjiem.

BNS ziņoja, ka Ušakovs devies uz Maskavu, lai, kā uzsvēra pats mērs, lūgtos neizmest Rīgas plauktus no Krievijas galvaspilsētas veikaliem.

LA.lv