×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Ušakovs tiekas ar Krievijas vicepremjeru un prognozē sankciju atcelšanu (15)

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) un Krievijas vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās Rīgas domē.Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) un Krievijas vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās Rīgas domē.

Foto - LETA

Pašreizējā situācija attiecībās starp Eiropas Savienību (ES) un Krieviju liecina, ka gada beigās vismaz daļu sankciju pret šo kaimiņvalsti varētu tikt atcelta, otrdien preses pārstāvjiem norādīja Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) pēc neoficiālās tikšanās ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču, kurš Latvijā ieradies atvaļinājumā.

“Pašreizējā situācija attiecībās starp ES un Krieviju liecina, ka gada beigās vismaz daļu sankciju varētu atcelt. Lēmumu varētu pieņemt ES un tad mēs varētu tālāk cerēt uz to, ka arī Krievija no savas puses būtu gatava atcelt daļu embargo pārtikas produktiem,” teica Ušakovs.

Rīgas mērs norādīja, ka viņa kā politiķa uzdevums šajā jautājumā ir maksimāli palīdzēt, lai brīdī, kad Latvijas ražotājiem būs iespēja atgriezties Krievijas tirgū, tai citu valstu vidū būtu priekšroka eksporta tirgū. “Mēs nebūsim vienīgie šajā ziņā – mums blakus konkurēs Igaunija, gan lietuvieši, gan poļi – visi konkurēs, tādēļ mums maksimāli jāpalīdz, lai mūsu ražotājiem, eksportētājiem būtu eksporta nodrošināšanas iespējas, ko mēs varētu veicināt pateicoties tam, ka mums politiskā līmenī [ar Krieviju] jau ir ļoti labas attiecības,” uzsvēra mērs.

Taujāts, vai viņaprāt krīze Ukrainā ir tiktāl atrisinājusies, ka ES ir pamats atcelt sankcijas pret Krieviju, Ušakovs norādīja, ka pašlaik ES pausta nostāja, ka situācija Austrumukrainā ir tāda, lai vismaz varētu sākt atcelt daļu no sankcijām. “Turklāt, ja mēs runājam par sankcijām, tad viena lieta ir tāda, ka mums patiesībā ir problēmas ar kravas apgrozījumiem, ja mēs runājam par kravu plūsmu no visas Latvijas. Mums ir svarīgi, lai starpvaldību komisija atsāk savu darbu, lai atjaunotu kravu [plūsmu],” skaidroja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Tāpat mērs uzsvēra, ka Latvijai īpaši jāstrādā ar investīcijām no Krievijas uzņēmēju puses – jāmēģina radīt pozitīvs politiskais fons, lai Latvijā atgrieztu investorus no Krievijas.

Ušakovs norādīja, ka Krievijas vicepremjera Arkādija Dvorkoviča RD apmeklējums, kā arī trešdien gaidāmā tikšanās ar zemkopības ministru, ir ārkārtīgi svarīgs signāls, kas ļautu gatavoties Latvijas ražotājiem atgriezties Krievijas tirgū.

Savukārt Dvorkovičš atzina, ka pozitīvi vērtējama dialoga atjaunošanās starp Krieviju un ES, tostarp Latviju. Viņš norādīja, ka Krievija mēģinās atgūt savu pasaules tirgus daļu un sekmēt Latvijas produkcijas atgriešanos arī Krievijas tirgū, kas arī tuvākajās dienās tiks apspriests ar kolēģiem.

Krievijas vicepremjers arī piebilda, ka svarīgi ir arī turpināt Maskavas un Rīgas labu politisko, uzņēmējdarbības un kultūras attiecību sekmēšanu, jo attiecības iepriekšējos gados ir bijušas diezgan veiksmīgas.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka otrdien Rīgas Rātsnamā norisinājās Rīgas domes priekšsēdētāja Nils Ušakova un Krievijas vicepremjera neoficiālā tikšanās vicepremjera atvaļinājuma Latvijā ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. kremlis ir pagarinajis sankcijas partikai no ES lidz 2018. gadam. Atcelt var tikai cars. Un to zina musu ministri un usakovi. Prieksvelesanu triks , sak redziet ka mes cinamies par lauksaimnieku labklajibu.

 2. Sorry, par vēlu! Krievija ir nokavējusi! Vilciens ir aizgājis. Tagad nāksies pirkt pārtikas produktus par krietni augstākām cenām. Latvijas lauksaimnieki nebūt neilgojas pēc nesakarīga un neprognozējama noņēmēja!

 3. Ak, ja, ta Krievija patiesam nav prognozejama, toties ASV un NATO irpilnigi prognozejama-Visplanetu valdniece un Zemes naba!!!Patiesam parsteidz musu tautiesu tuvredziba, tad, luk, milie draugi, kad pie mums Latvija ieradisies 1000 Kanadiesu diversantu, tad jus visi izbaudisiet isto ASV un NATO demokratiju.

  • Sorry, par vēlu. Krievija ir nokavējusi! Vilciens ir aizgājis! Tagad dabūsiet pirkt pārtikas produktus par krietni augstākām cenām. Latvijas lauksaimnieki nebūt neilgojas pēc nesakarīga un neprognozējama noņēmēja.

 4. sarkanie slepkavas Atbildēt

  pietruukaas ko riit,ka jaatcel sankcijas.ne jau tas sarkanais fasists brauca tikai usaku apskatiit.labi bija ,kad valdiija sarkanie ,veikali bija tuksi,galas veikalaa tikai govs kaajas karaajaas.visi labumi bija aizsuutiiti uz petrogradu vai sarkano slepkavu midzeni -maskavu.

 5. Lienošais rašisms strādā uz ausaiņu popularitātes celšanu, gatavojas vēlēšanām. Žēl ka prese iekrita. Puikas pasapņoja un tūlīt tika avīzēs. Kā ir ar okupantu izvākšanos no Krimas?

 6. Re kā Nils aiz laimes acis samiedzis . Baltijas gubernatora amats kabatā !

 7. No ausaiņa tāds pat politiķis, kā no āža dārznieks!!! Gailis sagribējies par ērgli kļūt, bet augstāk par sūdu čupu nav ticis…

 8. Taisa kaarteejo piili prieksh austrumu kaiminju iedziivotaajiem. :))

 9. austrumu kaiminja biznesa sadarbiibas partneri, kas uzmet un ar naudu notinas? :)))

 10. nezināju, ka Ušakovs ir Latvijas valdības galva!!!!! Lai vai kā, bet neiesaku ATKAL iekāpt tajā pat straumē, jo var iznākt kārtējā BAIGĀ VILŠANĀS!?? Ar Krieviju jābūt ĻOTI uzmanīgiem tās neprognozējamības dēļ!

 11. vai tas ušaks ir maskavā vai rīgā, vai ANO ?

Draugiem Facebook Twitter Google+