×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Ušakovs uzdod Rīgas skolās un bērnudārzos prioritāri izmantot pašmāju pārtiku (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) piektdien uzdevis pašvaldības izglītības iestāžu vadībai skolu un bērnudārzu audzēkņu ēdināšanā prioritāri izmantot Latvijā ražoto pārtiku, kā arī atjaunot piena automātus skolās, liecina Rīgas domes paziņojums.

Pašvaldības bērnudārziem, kas lielākoties paši sniedz ēdināšanas pakalpojumus, uzdots pārtikas iepirkumos prioritāri izvēlēties produktus, ko piegādā vietējie ražotāji.

Uzņēmumiem, kas nodrošina bērnu ēdināšanu skolās, tiek rekomendēts izmatot tikai pašmājās ražotu pārtiku. Turpmāk, konkursa kārtībā slēdzot jaunus līgumus par skolēnu ēdināšanu, prasība izmantot Latvijas preci tiks izvirzīta kā viens no līgumu pamatnosacījumiem.

Pašvaldība arī veiks atbalsta pasākumus, lai Rīgas skolās tiktu atjaunoti tā sauktie piena automāti. Tiks izskatītas iespējas šim projektam piesaistīt ES programmu finansējumu.

“Mūsu mērķis ir izmantot visas legālās iespējas  pašmāju ražotāju atlabstam. Turklāt nav šaubu, ka Latvijas produkti ir arī labākie un veselīgākie bērnu uzturam,” komentē Ušakovs.
 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tikai bažas, ka klāt būs Valsts Kontrole – kāpēc netiek iepirkti produkti par zemākajām cenām! Ja jau piespiedu kārtā jāpērk Ķīnā ražotie slotaskāti, tad tas pats draud ar pārtikas produktiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+