×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Ušakovs vaino “Dombrovska priekšniekus”

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc tam kad žurnālists Jānis Domburs pārtrauca sadarbību ar Latvijas Televīziju, tagad trešdienu vakaros skatītāji var vērot citu diskusiju raidījumu, ko sauc “Sastrēgumstunda”.

 

Nosaukums patiesībā ļoti atbilstošs, jo reizēm tiešām rodas sajūta, ka uz raidījumu sanākušie vienkārši ir spiesti to laiku kā sastrēgumā kopā nosēdēt, pakļaujoties raidījuma vadītāja (vai drīzāk – kādas neredzamas personas, kura viņam austiņā diktē priekšā) iedomātajam scenārijam ar iepriekš zināmiem uzstādījumiem un arī visai paredzamiem pavērsieniem, ja ievēro, kāda publika apsēdināta tribīnēs.

Taču izrādās, arī īstos sastrēgumus – tos, ko veido autobraucēji ielās, nevis runātāji studijā – var izmantot politiskām vajadzībām. It īpaši, ja tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) noteikti ļoti labi apzinās, ka katrs šāds sastrēgums viņam teorētiski var atņemt kāda neapmierināta autovadītāja balsi vēlēšanās. Ja vēl kādam īpaši jāsteidzas – uz darbu, uz randiņu, uz lidostu… Sak, kas tas par pilsētas saimnieku, kas nevar nodrošināt, ka pilsēta ir viegli caurbraucama. Vēl trakāk, ja uznāk sniegputenis un izrādās, ka atbildīgie dienesti, kas atrodas Rīgas domes pārraudzībā, kārtējo reizi nav bijuši gatavi. Šoziem N. Ušakovs spēra pat tādus netradicionālus soļus kā brīvbiļešu piešķiršana auto īpašniekiem sniegputeņu laikā cerībā mazināt sastrēgumus. Tas, protams, izpelnījās konkurentu kritiku (rīkojums neesot bijis “tiesisks”), kuriem šajā laikā jākritizē Rīgas domes priekšsēdētājs vairāk nekā jebkad agrāk.

Taču arī Ušakovs nav palicis atbildi parādā, izmantojot sastrēgumus savās politiskajās interesēs, turklāt pārceļot tēmu no pašvaldību līmeņa citā.

Šajās dienās Rīgā notiek Ziemeļu nākotnes forums, uz kuru ieradušies vairāku ziemeļvalstu valdību vadītāji, ieskaitot starptautiskās politikas “smagsvaru” Lielbritānijas premjeru Deividu Kemeronu, un tas nozīmē arī lielākus drošības pasākumus (ne jau tādus kā gadījumā, ja šurp postos ASV prezidents, bet tomēr…). Pasākuma blakne ir lieli sastrēgumi Rīgas ielās, un neērtībās nokļuvušajiem lielākoties neinteresē to iemesls. Bet Nils Ušakovs nelaiž iespēju garām “iekost” saviem politiskajiem konkurentiem no “Vienotības”, ierakstot interneta sociālajā tīklā apgalvojumu: “Lai Dombrovskis varētu kārtējo reizi pakalpot saviem ārvalstu priekšniekiem, jācieš visiem rīdziniekiem. Šoreiz stāvot otro dienu korķos.” Diezgan bērnišķīgi nopietnai amatpersonai, ja ņem vērā, ka arī Rīgas mēram pašam var sanākt darīšanas ar “Dombrovska priekšniekiem”. Lai gan aiz sīkas mēdīšanās “Saskaņas centra” līdera izteikumā var saskatīt arī nopietnāku ārpolitisku nostāju – ja viņa partija būtu pie varas valstī, tad šādi “priekšnieki” te vis nebrauktu. Brauktu citi, no Rīgas domei draudzīgās Maskavas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+