×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

Ušakovs: Zolitūdes traģēdijas vietā taps memoriāls (31)

LETALETA

Pēc glābšanas darbu un izmeklēšanas pabeigšanas Zolitūdē lielveikala “Maxima” ēkas grausts tiks nojaukts, un tā vietā tiks izveidots memoriāls. To sestdien paziņojis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), portālu “LA.lv” informēja galvaspilsētas mēra preses sekretāre Olga Proskurova.

Ušakovs norādījis, ka pēc ekspertīžu veikšanas tiks lemts arī par blakus esošās jaunceltnes iespējamo demontāžu. “Uzskatu, ka šajā vietā turpmāk būtu jāaizliedz kaut ko būvēt, vienlaicīgi lemsim par memoriāla izveidi traģēdijas vietā,” sacījis Rīgas domes vadītājs.

Savukārt ēkas īpašnieka un attīstītāja “Homburg Group” direktore Indra Kivila aģentūrai LETA norādījusi, ka blakus esošo jaunceltni nevar nojaukt, ņemot vērā hipotēku, kuras vērtība ir vairāki miljoni latu. Ja ēka tiktu nojaukta, šie līdzekļi būtu jākompensē. Savukārt par projekta daļu, kurā atradās lielveikals “Maxima”, hipotēkas nav.

Jau vēstīts, ka ceturtdien vakarā Rīgā sabruka lielveikals “Maxima”, kas atrodas Zolitūdē, Priedaines ielā. Vispirms ēkai iebruka jumts, bet pēc tam sagruva arī siena. Traģēdijā gāja bojā un ievainoti vairāk nekā pussimts cilvēku. Trīs no bojāgājušajiem bija ugunsdzēsēji glābēji, kuri pildīja dienesta pienākumus.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Iepriekš traģiskākais negadījums notika 2007.gada 23.februārī, kad ugunsgrēkā pansionātā “Reģi”, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā, gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. 1. To arii buuvees rerere?
  2. Vai arii meram nevajag atkapties? Vai tas nebuutu eetiski atkapties meram??? Vai meers ir paraak pashapmierinaats, lai pienjemtu leemumu
  3. Pirms celt memorialus vajag aprunaties ar cietushajiem un cietusho gjimeneem, vai vinji vispar veelas katru dienu pa logiem skatiities un atcereties melnaako dienu, kas peec buutiibas ir sistemas radiita kljuuda. Bezjeedziigu un bezatbildiigu leemumu kopuma rezultaataa pieljaujot uzbuuvet eeku, kura uzkriit uz galvas cilveekiem, kas tur iepeerkas. Vai cilveeki gribees atcereeties bezatbildiigu leemumu un riiciibas izraisiitu nelaimi, tai skaitaa arii meera un vicemera kuri ir augstakie, kas peec buutiibas atbild par to, kas notiek pilseetaa???

 2. Ušakov, beidz reklamēties! Tāpat latvieši par tevi nekad nebalsos!

 3. Uz betona bluķu kraušanu un pēc tam pielūgšanu Ušakovs ir nadzīgs!Vai tad ar vienu krāvumu pārdaugavā nepietiek,vajag vēl vienu?Labāk iesēj zāli un un iestādi koku,savus mīļos mēs katrs pats zināsim kā kur un kā atcerēties!

 4. Vai tiešām komentārus raksta tikai plānprātiņi?
  Tas taču ir kaut kas nenormāls, kas te sarakstīts!

  • Cienītais Žanetkungs,šos komentārus gan neraksta plānprātiņi,kā Jūs augstprātīgi atļaujaties apzīmēt cilvēkus,kuri lietas redz un nosauc īstajos vārdos,kuriem patiesi sāp sirds par valstī notiekošo,par šo velnišķīgo “augšu” negausību,kas novedusi pie tik traģiskām sekām un tik vienkāršotā veidā kā slepkavības vietas ātra nokopšana,aizslaukot jebkādas pierādījumu pēdas.Papīri paciešot visu un allaž kārtībā..Nenormāli ir būt kurlam,aklam un nesaprotošam…Paldies Dievam tādi kā jūs,esiet mazākumā un cerams-“kaķu lāsti debesīs nekāpj!”Lai šī visas Latvijas traģēdija palīdz mums kļūt ne vien līdzjūtīgiem,bet arī redzīgiem,ne vienaldzīgiem un nākamajās vēlēšanās,nepārdoties par tramvaja biļeti,uzkāpjot uz tiem pašiem grābekļiem!

 5. Ušakova kungs! Nevajaga nekādu memoriālu! Visi bojā gājušie cilvēkbērni neko īpašu nav paveikuši! Viņi tikai normāli dzīvoja savu viņiem vienu reizi doto normālo dzīvīti.
  Memoriālam plānoto naudiņu izmantojiet CIETUMA BŪVNIECĪBAI!
  Un lai šajā cietumā nonāk visi bezatbildīgie vadītāji, kuru dēļ izdzisa tik daudz dzīvību…

 6. Tā gan būtu bojā gājušo un cietušo ģimeņu zaimošana, bet kaut kur tuvumā vajadzētu izvietot būri, kur par savu noziedzīgo darbību darbību, atļaujot veikt būvdarbus uz veikala jumta , kurš darbojās, sēdētu Ušakovs ar Ameriku. Uzpirkt var tikai to (būvvaldi), kurš uzpērkās.

 7. Ušakov atkāpies !

 8. Lai sev tur memoriālu uzceļ,pie kam izsludina publisko iepirkumu ,iepriekšzināmajam uzvarētājam ,kuram jāprotās- paši ziniet….
  Varbūt kundziņam vajadzētu kaut ko darīt lai izbeigtu bardaku ,savādāk tie memoriāli būs jāceļ arī daudzkur citur

 9. Memorials-veltījums Latvijas politiskās elites politiskai atbildībai !!

 10. LAI TIK NEUZSLIEN ATKAL KĀDU MIETU AT 3 ” ATBRĪVOTĀJIEM”, PILĪĢI PIETIKTU JA UZTĀDĪTU LIELU KRUSTU KĀ PIEMIŅU PAR BOJĀ GĀJUŠIEM, UN ATCERES VIETU

 11. Romas Pāvests Sērās, bet Rīgas būvvalde, tik smej –

  Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji 21.novembra vakarā ir apsekojuši traģēdijas vietu Priedaines ielā 20, kur iegruva veikala „Maxima” jumts. Vizuālās apskates laikā konstatēts, ka ir iegruvušas 7 metāla jumta kopnes un jumta pārsegums aptuveni 1000 kv.m. platībā, kā arī, izvērtējot kopējo situāciju notikuma vietā, secināts, ka virs tirdzniecības centra jumta veikta „zaļā jumta” izbūve. Uz neiegruvušajām jumta konstrukcijām novietoti būvmateriāli – bruģakmens paletes, beramā maisījuma iepakojumi.
  Šobrīd, ņemot vērā notikuma vietas vizuālās apskates laikā konstatēto, viennozīmīgu slēdzienu nav iespējams izdarīt. Rīgas pilsētas būvvalde pasūtīs neatkarīgu būvprojekta ekspertīzi, kā arī veiks pārbaudi par būvprojekta saskaņošanas gaitu Rīgas pilsētas būvvaldē.
  Par būvdarbu veikšanu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un būvprojektā ietvertajiem tā realizācijas risinājumiem būvniecības procesa laikā ir atbildīgi būvniecības procesa dalībnieki – galvenais būvuzņēmējs un atbildīgais būvdarbu vadītājs, būvuzraugs un autoruzraugs.
  Šodien, 22.novembrī būvinspektori veiks pārbaudi objektos, kur būvdarbus veic SIA „Re & Re”.

 12. Nemuldi, Ushakov, tik pretiigi…Otraa dienaa peec taam shausmaam jau deklaree par memoriaalu….! Kaa tad, ,,otkati” ripos…Par cilveekiem domaaa, meeri!

 13. Apkārt mājiņas, apakšā garažiņas, pa vidu memoriāliņš, pa virsu bērmu laukumiņš, un “trīs Vīri Laivā” tik zog un Zog, un ZOG! PRĪMĀ! Paldies rīgasKUNGI!

 14. Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un TRAĢĒDIJU. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas! Vienkārša shēma – …sākumā jumtā ugunsgrēks, lai būtu Otkati, Sponsori, Zādzības, Mahinācijas. Tagad Latvijai un Romas Pāvestam Traģēdija, bet Ušakovam nauda. Bizness „rulē”, varēs Otkatu dabūt arī no Memoriāla, ko būvēs Traģēdijas vietā! Cik noprotu Būvvalde pārprofilēta par galveno cīnītāju „Pret Valsts Valodas likuma izpildi Rīgā”. Cieti! Lieliski! Apsveicam Ušakova, Amerika, Šlesera Kungi!
  Nil, cik tad „lasīšus” dabūji par MAXIMAS celtniecību ? Kā kaķīšiem ar veselību? Cik par bērnu laukuma ierīkošanu uz tās jumta „atsvieda” ? Kā sieva pacieš „latviešu palaidnieci”? Vai nerājas? Cik par Memoriāla ierīkošanu „otpiļīsi”? Vari zvērēt, ka visi latvieši pārcēlišies uz SC? Amerikam pietiek ar 20%, cik dabon Priekšnieks ? Apsveicu ! Memoriālam zeme vēl jāatpērk no īpašniekiem! Atkal Otkats? Forši, vai ne ?

  • PILNĪGA TAISNĪBA UŠOKOVAM PIRMAJAM JĀATŅEM VISI SERTIFIKĀTI UN ATĻAUJA STRĀDĀT ŠAJĀ AMATĀ,,, ATLAIST,,,,!!!!!! UN SODĪT,,,KĀ TAGAD VAR DZĪVOT AR NEVAINĪGU CILVĒKU NOGALINĀŠANU UN STĀVĒT PIE NOTIKUMU VIETAS UN VIENKĀRŠI SMIETIES,,,KAS TUR SMIEKLĪGS,,,????!!!!! PAŠAM PASTĀVĒT VIDŪ… TAD RASTOS SIRDSAPZIŅA,,,,

 15. vinsh pirmo kiegeli liks…

 16. kur tad būs “investoru”vajadzībām celtās augsceltnes bērnu laukums un apakšzemes garāžas?Vai tos taisīs virs un zem memoriāla?

 17. tas nav populisms, nē, nē Atbildēt

  Vai šitas paijpuisītis ir nopircis “Latvijas avīzi”?

 18. Visa veida memoriāliem jātop tikai pēc neatkarīgas ekspertīzes,citādi rodas iespaids,ka pēc iespējas ātrāk grib novākt ar visiem pierādījumiem līdzi….

 19. butu vismaz tagad beidzis muldet ,ka nav kauna

 20. Jau sāk slēpt pēdas – viņam redz memoriāliņu par vairākiem miljoniem savajadzējies.

 21. Memoriāls? vai tagad nav jādomā par cilvēkiem???

 22. Rīgas domes būvniekiem tagad janodarbojas ar latviešu valodas jautājumiem, priekš būvdarbu kontroles laika neatliek. Un vai vajag? Droši ka tā bezdarbība atmaksājas. Tā turpināt!

 23. šausmīgs cilvēks ,kopā ar Ameriku tagad kaļ plānus kā sevi padarīt nevainīgus ,jau steidzīgi izsaka saukļus , celsim pieminekli ,lai novērstu uzmanību no sevis un tēlotu šusmīgus labdarus ,vācieties abi prom ,tas būs vislabākais

 24. Jūs neesat Rīgas mēra krēsla cienīgs,ja varat jau šobrīd runāt par kaut ko tamlīdzīgu. Tas nav patiesi,bet liekulīgi un divkosīgi.

 25. Kāda demagoģija un liekulība! Lai tikai nebūtu jāatbild,kas šo kolektīvo bezatbildību veikala tapšanā pieļāva!!?!

 26. Nu gan par traku ,Ušakova kungs.Kādēļ tagad šī steiga?Sameklējiet labāk vainīgos ,kas pieļāva šo noziegumu!

 27. Nil, skrien…

 28. skaļi saukļi, vāc punktus vēlēšanām

Draugiem Facebook Twitter Google+