Sports
Citi sporta veidi

Uščins: Mūsu klupšanas akmens ir nerealizētās iespējas 0

foto: handball.lv

Latvijas vīriešu handbola izlases klupšanas akmens šobrīd ir nerealizētās iespējas, 2019.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēļu priekšvakarā atzīst valstsvienības galvenais treneris Armands Uščins.

Šajā nedēļas nogalē Lietuvas pilsētā Klaipēdā norisināsies nākamā gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs, kurā Latvijas pretinieces būs Gruzija, Izraēla un Lietuva.

Gatavošanās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram norisinājās vairākos posmos – oktobra beigās valstsvienība aizvadīja treniņnometni Vācijā, decembra beigās sekoja tradicionālais Rīgas domes kauss, kurā latvieši ieņēma trešo vietu, savukārt pēc jaunā gada treniņi turpinājās vispirms Rīgā, bet, sākot ar šo nedēļu – Grobiņā.

Pēc jaunā gada komandai pievienojās Vācijā spēlējošie Elvijs Borodovskis un Māris Veršakovs, taču Artūrs Lazdiņš, Emīls Kurzemnieks un Antons Šuleiko dažādu iemeslu dēļ treniņus neturpināja.

“Gatavojāmies solīti pa solītim. Lai uz spēlēm būtu vajadzīgajā fiziskajā kondīcijā, mums ir fiziskās sagatavotības treneri, kas tam seko līdzi. Pamazām sāk veidoties arī vajadzīgā saspēle. Mūsu klupšanas akmens ir simtprocentīgi nerealizētās situācijas – mēs tiekam pie labām iespējām, kas tiek panāktas ar smagu darbu, taču netiek izmantotas. Ceru, ka uz kvalifikāciju ar realizāciju viss būs kārtībā,” Latvijas Handbola federācija (LHF) citē Uščina teikto.

Uščins neslēpj, ka līdz pirmajai spēlei vēl ir paveicamas vairākas lietas – jāatstrādā vairākums, jānoslīpē dažas lietas uzbrukumā, kā arī spēle, kad vārtsargs tiek nomainīts pret septīto laukuma spēlētāju.

Valstsvienības līderis jau vairākus gadus ir Dainis Krištopāns, kurš šosezon sekmīgi spēlē arī Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgā.

“Dainis saprot, ka viņam būs jāuzņemas līdera loma kopā ar vēl pāris spēlētājiem – Ingaru Dudi un Aivi Jurdžu. Saspēle veidojas. Dainis ir pietiekami pieredzējis un augstas klases, tāpēc viņa iespēlēšana mums lielas grūtības nerada,” skaidro Uščins.

Viņš atzīst, ka kvalifikācijas turnīrā visi trīs pretinieki būs nopietni un katram vajadzēs sagatavoties. Uščins par nezināmāko uzskata Gruzijas izlasi, pret ko mūsējiem jāspēlē jau turnīra pirmajā dienā, piektdien. Viņš akcentē, ka šai spēlei būs liela nozīme, tostarp arī psiholoģiskajā ziņā.

“Gruzija uz katru sabraukumu brauc ar citu sastāvu. Mums ir informācija par pretiniekiem, taču gruzīni tik un tā ir melnais zirdziņš. Analizējam arī Izraēlas un Lietuvas izlašu spēles. Lietuviešus sīkāk analizēsim pēc pirmajiem mačiem. Labi sākts turnīrs būs stimuls atlikušajām spēlēm, tāpēc spēle pret Gruziju būs nozīmīga arī no psiholoģiskā viedokļa. Svarīgi, lai mums rodas pārliecība un ticība saviem spēkiem. Par Lietuvu mums ir vislielākā informācija, taču nedrīkstam koncentrēties tikai uz Lietuvas spēli, aizmirstot par pirmajām divām. Līdz Lietuvai vēl ir jātiek ar tādu rezultātu, kādu mēs gribam,” stāsta Uščins.

Pasaules čempionāta kvalifikācijā tikai grupas uzvarētāja iekļūs izšķirošajā “play-off” kārtā. Komandas, kas divu spēļu summā uzvarēs “play-off” kārtā, kvalificēsies pasaules čempionātam.

“Mērķis, protams, ir šo kvalifikāciju uzvarēt, taču nevaram braukt ar tādu domu, ka svarīgākais mačs ir svētdien pret Lietuvu. Mums maksimāli jākoncentrējas gan piektdienas, gan sestdienas spēlēm. Šobrīd svarīgākā ir piektdienas spēle, pēc tam tā būs sestdienas spēle, un tikai tad – noslēdzošais mačs. Pretī mērķim jāvirzās soli pa solim,” skaidro Uščins.

Uz Klaipēdu valstsvienība dosies 17 spēlētāju sastāvā, tādējādi tikai pirms katras konkrētās spēles tiks izlemts, kurš paliks malā, jo mačam drīkst pieteikt 16 spēlētājus.

Latvijas handbola izlases sastāvs 2019.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēm Klaipēdā:

Artūrs Kuģis (“TV Grosswallstadt”, Vācija), Raitis Puriņš, Rihards Leja (abi – Rīgas “Celtnieks”), Edgars Kukša (“VFL Fredenbeck”, Vācija), Nils Kreicbergs, Austris Tuminskis, Egils Politers (visi – Dobeles “Tenax”), Toms Lielais (“Bad Blankenburg”, Vācija), Aivis Jurdžs (“Leipzig”, Vācija), Raivis Gorbunovs (“Šala”, Slovākija), Dainis Krištopāns (Skopjes “Vardar”, Maķedonija), Guntis Piļpuks (Ludzas “Latgols”, MSĢ/LAT-“Hertz”), Ņikita Pančenko (Dobeles “Tenax”, MSĢ/LAT-“Hertz”), Ingars Dude (Limožas “Hand87”, Francija), Artis Laganovskis (“Ogre”/”Miandum”), Māris Veršakovs (“Pforzheim”, Vācija), Elvijs Borodovskis (“TSG Hassloch”, Vācija).

LA.lv