Sports
Citi sporta veidi

Usiks? Viņam nav bijis pretinieks ar tādu sitienu kā Briedim 16

“Usiks ir olimpiskais čempions un pasaules čempions WBO versijā. Ļoti nopietns pretinieks. Bokseris. Ļoti ātras kājas un ļoti ātri sitieni. Vājā vieta? Viņam nav bijis tāds pretinieks kā Mairis. Ar tādu sitienu, kā Mairim,” tā raidījumā “Hattrick” par Maira Brieža nākamo pretinieku saka treneris Sandis Kleins.

Joprojām daudz tiek apsriesta Maira Brieža uzvara pār kubieti Maiku Peresu, kura ļāva sasniegt Pasaules boksa supersērijas pusfinālu un nosargāt WBC čempiona jostu.
“Par šo uzvaru neesmu gandarīts, arī Mairis nav gandarīts. Treniņos bija likts uz lielu intensitāti – viņš iesit, seko ātra atbilde. Neko tādu ringā neredzējām. Viss salikās neērti. Peress arī ir gudrs bokseris, ar pieredzi, daudz cīnījies Amerikā. Pārsista acs sanāca tādēļ, ka bija neērtā stāja. Peress boksē maziet zemāk, abi gāja viens otram pretī un satikās ar galvām. Biju pārliecināts par Maira uzvaru. Pirms cīņas ar Huku bija savādāk. Bija liels mērķis dabūt to WBC titulu. Te viņš jau bija, vajadzēja tikai aizstāvēt. Par Mairi biju 150% pārliecināts, ka vinnēs. Nebijām boksējuši ar kreili. Mairim tas satraukums bija vairāk,” raidījumā cīņas nianses atcerējās treneris.

Saistītie raksti

Viņa sadarbība ar Briedi sākusies pirms apmēram desmit gadiem. “Pats toreiz nodarbojos ar boksu, iepazināmies kādā sparinga cīņā toreizējā “Darba rezervju” boksa klubā. Viņš man iedeva iekšā. Mairim bija kādi 20 vai 21 gadi. Es arī pats no boksa daudz vēl nesapratu. Man bija 94 kg, Mairim kādi 80. Tad viņš bija vieglāks. Tobrīd pats pēc 3-4 raundiem varēju beigt un iet mazgāties, taču bija interesanti – kā vispār var izturēt 12 raundu cīņu. Pēc boksa aizgāju uz triatlonu un parādījās vīzijas, kā salikt kopā boksu ar izturību. Mairis tobrīd trenējās bez plāna, es tādu izveidoju,” par abu kopdarbības pirmsākumiem atceras Kleins.

Turpinājums būs janvārī pret Usiku. Treneris atklāj , ka Latvijas klimatiskajos apstākļos rudenī ir gandrīz neiespējami pilnvērtīgi sagatavoties nākamajai cīņai, tādēļ tiek apsvērta iespēja rīkot treniņnometni ārzemēs. Arī sparinga partneri būšot vairāk kā līdz šim. Par tuvākajiem plāniem un to, kā ringa malā aizlāpīja Brieža pārsisto uzaci, vairāk “Hattrick” sarunā ar Sandi Kleinu.

LA.lv