×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Usmā suminās jau otro simtgadnieci – Lūciju Tomkalni

Foto - Ventspils pašvaldībaFoto - Ventspils pašvaldība

12. augustā sociālo pakalpojumu centrā Usmā 100. dzimšanas dienu svinēs ugālniece Lūcija Tomkalne. Gaviļnieci sveiks ne tikai Ventspils novada pašvaldības vadītājs Aivars Mucenieks, Sociālā dienesta vadītāja Inta Rudbaha, bet arī Ugāles evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāvji, vēsta pašvaldībā.

Lūcija vienmēr bijusi uzticīga Dievam, tādēļ priecāsies par ticības brāļu un māsu apciemojumu. Reizi mēnesī sociālo pakalpojumu centrā mācītājs Jānis Kalniņš vada dievkalpojumu, un arī simtgadniece ir to cilvēku vidū, kas labprāt uzklausa Dievvārdus un saņem Svēto Vakarēdienu. Savukārt ilgdzīvotājas gardākais kārums ir saldējums.

Lūcija Tomkalne ir dzimusi Ugālē, viņa ģimenē bija vienīgais bērns. Savu bērnību un jaunību gaviļniece raksturo kā laimīgu. Viņai bija brīnišķīgs dzīvesbiedrs Kārlis, ar kuru kopā pavadīts 51 gads. Pirms 28 gadiem vīrs nomira, bet Tomkalnu vienīgais bērniņš mūžībā aizsaukts piecu gadu vecumā. Šis trieciens bija ļoti sāpīgs, bet Lūcija tik un tā nezaudēja dzīvesprieku. Nu viņa ir palikusi viena, tuvinieki un draugi sen viņsaulē, tādēļ pirms trim gadiem ugālniece sāka dzīvot sociālo pakalpojumu centrā, kur viņu palaikam apciemo krustmeita Maira.

Ilgdzīvotājai ir gaišs prāts, bet ierobežotas kustības. Viņa patipina dažus soļus pa istabu, dienas lielāko daļu pavadot savā gultā, kur sēž un klausās radio ziņas. “Te man ir labi, nekas nekait. Klusībā pielūdzu Dieviņu, bieži sapņos redzu mammu un vīru. Es nevaru pateikt, kāds ir mana ilgā mūža noslēpums, bet es nedomāju, ka tas ir noslēpums, – tas ir Dieva pirksts! Mamma vienmēr teica, ka ne mats nenokrīt bez Dieva ziņas.”

Ventspils novadā ir divas simtgadnieces. Ugālniece Margareta Gumska jubileju svinēja 12. janvārī. Ventspils novada pašvaldība ilgdzīvotājus simtajā dzimšanas dienā sveic, dāvinot 200 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+