×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Uvis un Gabriela peldēs pēc rekordiem

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs divi jaunās paaudzes peldētāji – Uvis Kalniņš un Gabriela Ņikitina.
 “Ņemot vērā peldēšanas attīstību pasaulē, divi olimpieši ir normāls, pat labs skaits. Daudzos sporta veidos mūsu valsts Londonā vispār nebūs pārstāvēta,” teic Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidents Kaspars Pone.


 

Mammas gēni

Latvijas peldēšanā notiek paaudžu maiņa. Karjeru beidzis agrāko gadu līderis Romāns Miloslavskis, no kura stafeti pārņēmuši jaunie. Uvim Kalniņam ir 19 gadu, Gabriela Ņikitina – par gadu jaunāka. Pilngadību vēl nav sasniedzis Jānis Šaltāns, kuram esot ļoti labas dotības. Viņam pietrūka 0,29 sekunžu, lai sasniegtu olimpiskajai kvalifikācijai atbilstošu rezultātu. Uz līdzdalību Londonā pretendēja arī Konstantīns Blohins un Aļona Ribakova.

Gabriela būs jaunākā sportiste Latvijas delegācijā. Viņas mamma Svetlana Isakova-Ņikitina PSRS izlases peldētāju komandā olimpiskajās spēlēs startēja 1988. gadā Seulā, tādēļ Gabrielas nokļūšana šajā sporta veidā sešu gadu vecumā bija likumsakarīga. “Galvenais mammas padoms ir neapjukt Londonā – lai esmu mierīga, psiholoģiski savācos. Man teikuši, ka pirmajās olimpiskajās spēlēs sportisti nevar parādīt visu, ko spēj, tieši uztraukuma dēļ,” no lampu drudža cer izvairīties Gabriela Ņikitina, kura Londonā startēs 50 metru brīvā stila distancē. Mērķis – uzlabot personisko un vienlaikus Latvijas rekordu, kas ir 56,20 sekundes.

 

Olimpiskā skola
kalnins_JK_17

“Jūtos labāk kā jebkad, taču pusfināls šoreiz vēl nereāls,” savu pašreizējo varēšanu ar realitātes piegaršu mēra Uvis Kalniņš, kurš Londonā startēs iemīļotajos simt metros brīvajā stilā. Būšot apmierināts ar personiskā rekorda (50,18) labošanu un iekļūšanu starp pirmajiem 30. “Jau Eiropas čempionātā maija beigās fiziski biju gatavs personiskajam rekordam, taču mazliet pievīla morālā puse. Iespējams, arī par maz laika bija sanācis pēc pārejas no īsā uz garo baseinu.” Pērn Eiropas junioru čempionātā Kalniņš izcīnīja bronzas medaļu. Latvijas rekords 100 m brīvajā stilā pieder Romānam Miloslavskim (49,51).

Ņikitina un Kalniņš olimpiskajām spēlēm briest Ķīpsalas peldbaseinā Rīgā. Starptautiskā ūdenssporta federācija tikai jūnija beigās apstiprināja viņu tiesības startēt Londonā. “Par 99 procentiem jau iepriekš bija zināms, ka varēšu piedalīties, tādēļ plānveidīgi gatavojos olimpiskajām spēlēm,” Uvis atzīst, ka patīkamā, taču vēlu saņemtā ziņa treniņu plānus nav ietekmējusi. “LA” jau ziņots, ka šajās dienās viņš Liepājā sasniedza Latvijas rekordu 25 m baseinā 1500 metros brīvajā stilā (15:46,31), Ņikitina – 100 metros gan brīvajā (56,42), gan tauriņstilā (1:00,89).

Kaspars Pone: “Nešaubos, ka Uvis un Gabriela centīsies sasniegt maksimālo. Jāsa­prot arī, ka viņi ir ļoti jauni un Londonā izies labu skolu. Nevar prasīt neticamus rezultātus, lai nerastos papildu spriedze.” LPF prezidents uzskata, ka peldēšanas līmenis Latvijā neiet lejup, taču attīstītību sarežģī finansējuma trūkums. “Valsts mums gadā piešķir 5700 latu, ar ko pietiek vien Latvijas čempionāta sarīkošanai.”

Nereti bijis tā, ka sportists, piedalījies olimpiskajās spēlēs, jūtas īstenojis savu sapni un beidz karjeru. Ar abiem Londonas peldētājiem tā nebūšot. Kalniņš šogad pabeidza vidusskolu un jau iestājies Misūri universitātē ASV, kur studijas apvienos ar sportu. Viņš sevi redz arī pēc četriem gadiem Riodežaneiro spēlēs, tāpat Gabriela Ņikitina.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+