×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Uz Aglonu no Liepājas devusies pirmā svētceļnieku grupa

Foto- Ita Cērmane; liepajniekiem.lvFoto- Ita Cērmane; liepajniekiem.lv

Pirmdien uz Aglonu no Liepājas devusies pirmā svētceļnieku grupa, aģentūru BNS informēja Latvijas Romas Katoļu baznīcas (LRKB) Informācijas centra vadītāja Ingrīda Lisenkova.

Lisenkova pastāstīja, ka svētceļojumā, kas tradicionāli sākas 27.jūlija rītā Svētā Jāzepa katedrālē, no Liepājas uz Aglonu parasti dodas aptuveni 40 cilvēki.

Savukārt 30.jūlijā uz Aglonu dosies svētceļnieku grupa no Valmieras un Jelgavas bet 1.augustā – no Rīgas. Svētceļnieki no Gulbenes uz Aglonu dosies 3.augustā, bet velo svētceļojums no Talsiem sāksies 6.augustā. Tāpat jau otro gadu pēc kārtas, 5.augustā paredzēts tradicionālais Nacionālo bruņoto spēku karavīru un viņu tuvinieku svētceļojums no Ādažu bāzes līdz Aglonai. Karavīri ceļā dodas formastērpos un ar Latvijas karogu.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 11.-15.augustā ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā – starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā – pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

Svētku laikā norisinās vairākas svētās Mises, procesijas, adorācijas un lūgšanas. Paredzēts, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies 11.augustā ar slimniekiem veltītu dienu. Savukārt svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15.augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstošu ticīgo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+