Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Uz Aglonu no Liepājas devusies pirmā svētceļnieku grupa

Foto- Ita Cērmane; liepajniekiem.lvFoto- Ita Cērmane; liepajniekiem.lv

Pirmdien uz Aglonu no Liepājas devusies pirmā svētceļnieku grupa, aģentūru BNS informēja Latvijas Romas Katoļu baznīcas (LRKB) Informācijas centra vadītāja Ingrīda Lisenkova.

Lisenkova pastāstīja, ka svētceļojumā, kas tradicionāli sākas 27.jūlija rītā Svētā Jāzepa katedrālē, no Liepājas uz Aglonu parasti dodas aptuveni 40 cilvēki.

Savukārt 30.jūlijā uz Aglonu dosies svētceļnieku grupa no Valmieras un Jelgavas bet 1.augustā – no Rīgas. Svētceļnieki no Gulbenes uz Aglonu dosies 3.augustā, bet velo svētceļojums no Talsiem sāksies 6.augustā. Tāpat jau otro gadu pēc kārtas, 5.augustā paredzēts tradicionālais Nacionālo bruņoto spēku karavīru un viņu tuvinieku svētceļojums no Ādažu bāzes līdz Aglonai. Karavīri ceļā dodas formastērpos un ar Latvijas karogu.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 11.-15.augustā ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā – starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā – pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

Svētku laikā norisinās vairākas svētās Mises, procesijas, adorācijas un lūgšanas. Paredzēts, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies 11.augustā ar slimniekiem veltītu dienu. Savukārt svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15.augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstošu ticīgo.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+