Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
6. decembris, 2016
Drukāt

Uz animācijas festivālu “Animateka” ved piecas Latvijas filmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ekrānšāviņš no Kārļa Vītola animācijas filmas "Mīnotaurs".

Otrdien, 6. decembrī, Ļubļanā sākas animācijas festivāls “Animateka”, kurā šogad piedalās arī piecas Latvijas autoru filmas, LA.lv pastāstīja Latvijas Animācijas asociācijas pārstāve Anna Veilande Kustikova.

Festivāls “Animateka” norisinās jau trīspadsmito reizi un savā pastāvēšanas laikā ieguvis atpazīstamību ar plašo programmu un silto viesu uzņemšanu, tur regulāri pārstāvētas arī Latvijas autoru filmas.

Šogad uz Ļubļanu dodas Kārļa Vītola “Minotaurs”, Vladimira Leščova “Gaidot Jauno gadu”, Anetes Meleces Šveicē veidotā “Analīzes paralīze”, Ivo Brieža “Laiks iet” un Jurģa Krāsona “Seja”, kur starptautiskajā konkursā tie sacentīsies par galveno balvu 34 darbu konkurencē. Vēl sīvākā cīņā starp 57 darbiem Eiropas studentu konkursā sacentīsies “Versus” Latvijas Mākslas akadēmijas studenta Artūra Lāča animācijas īsfilma, savukārt atsevišķā bērniem un to vecākiem veidotā pasaules izlasē būs redzama godalgotā Indras Sproģes “Awesome Beetle’s Colors” animācijas īsfilma.

Festivāla konkursu rezultāti tiks izsludināti 10. decembrī.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+