Latvijā
Kriminālziņas

Uz apsūdzēto sola pāris, kas apkrāpa klientus visā Latvijā3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
foto – Shutterstock

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu un nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai 166 sējumus biezu kriminālprocesu par naudas piesavināšanos lielā apmērā, ko izdarījušas SIA “Jūsu logi” amatpersonas.

Klienti visā Latvijā bija veikuši avansa maksājumus par logu izgatavošanu un uzstādīšanu, taču tā arī gaidīto nesaņēma. Arī nauda klientiem netika atmaksāta. Rezultātā viņiem nodarīts zaudējums apmēram 55 000 eiro apmērā. Par aizdomās turētajiem kriminālprocesā ir atzītas divas personas.

Kopš 2007. gada Valsts policijā bija vērsušies daudzi klienti, kuri bija cietuši no SIA “Jūsu logi” amatpersonu noziedzīgajām darbībām. Proti, cietušie bija noslēguši līgumus ar SIA “Jūsu logi” vai arī ar tā meitasuzņēmumiem un veikuši avansa maksājumus par logu izgatavošanu un uzstādīšanu, taču logus līgumā paredzētajā termiņā un kārtībā viņi nesaņēma, tāpat viņiem netika atmaksāts avanss.

SIA „Jūsu logi” paspārnē atradās vairākas klientu apkalpošanas filiāles visā Latvijā, līdz ar to komersanta darbību rezultātā zaudējumus cieta vairāku Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāji. SIA „Jūsu logi” filiāles kopumā atradās vairāk nekā 30 apdzīvotās vietās. Turklāt uzņēmumam bija trīs meitasuzņēmumi.

Izmeklētāji apzināja vairāk nekā 85 cietušos, no kuriem lielākā daļa ir privātpersonas.

Kriminālprocesa ietvaros divas uzņēmuma amatpersonas – 1973. gadā dzimis vīrietis un 1972. gadā dzimusi sieviete, tika atzītas par aizdomās turētajiem noziedzīga nodarījuma izdarīšanā. Aizdomās turētie iepriekš nav bijuši sodīti. Kriminālprocesa apjoms ir 166 sējumi.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā tika pārbaudīta informācija, kas tiek saistīta ar naudas līdzekļu piesavināšanās faktu. Izmeklēšanas ietvaros tika apstiprināts, ka cietušajiem tika nodarīts zaudējums lielā apmērā – apmēram 55 000 eiro apmērā.

Par piesavināšanos lielā apmērā likumā ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv