×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. maijs, 2016
Drukāt

Uz arodbiedrību rīkoto tautas sapulci sanāk aptuveni 3000 cilvēku (+FOTO) (13)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Uz Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības rīkoto akciju – tautas sapulci “Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā” šodien bija ieradušies aptuveni 3000 cilvēku, liecina Valsts policijas aplēses.

Arodbiedrību pārstāvji uz pasākumu ieradušies ar dažādiem plakātiem, piemēram, “Kvalitatīva izglītība nav par velti!”, “Neklusēsim! Ikvienam jāaizstāv tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi”, “Mūsu klusēšana kaitē jūsu veselībai”, “Pārtraukt namu īpašnieku patvarību!”.

Tāpat klātesošie turēja plakātu “Citadele… Liepājas metalurgs… Kāda būs nākamā valdības afēra uz mūsu nodokļu rēķina?” un “Valdība mosties!”, “Bērniņ, šodien neēdīsim, jo valdībai var pietrūkt!”.

Starp sapulces dalībniekiem bija arī kāda persona cūkas kostīmā ar plakātu “Neesi cūka – necūkojies ar mediķu algām”.

Pasākumā ieradušies vairāki partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas deputāti, tostarp Sergejs Potapkins un Igors Pimenovs.

Arodbiedrību priekšsēdētājs Pēteris Krīgers sapulces sākumā norādīja, ka vēlas runāt par problēmām, kuras nepieciešams risināt. Pagaidām tās prasības, kas iepriekš izvirzītas, esot palikušas nesadzirdētas.

Krīgers pauda, ka arī valsts drošība ir apdraudēta – rindas uz medicīnas pakalpojumiem, zemas algas policistiem, skolotājiem, nenodrošina drošības sajūtu Latvijā.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītājas Ilze Vanaga izteicās, ka daudz ieguldīts dažādos pasākumos, piemēram, ielu remontos, bet nav gana daudz ieguldīts pašos cilvēkos. Viņa uzsvēra, ka valstij būtu jāiegulda mācībspēkos, tostarp jādomā par speciālo izglītību. Tāpat viņa akcentēja arī pedagogu atalgojuma problemātiku.

Vēl kāda akcijas dalībniece nonākusi pie secinājuma, kāpēc netiek celtas algas un kāpēc situācija ir tik slikta, paužot, ka “neviena valdība nav nostrādājusi tik ilgi kā mēs”.

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas skolotāja izteicās, ka “mums pašiem jācīnās savā valstī”, nevis jāpaļaujas tikai uz Eiropas Savienību. Viņa uzsvēra, ka skolotājiem ir tik liela darba slodze, ka viņi “vienkārši sadeg”.

Kā ziņots, šodien notiek Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības rīkota akcija – tautas sapulce “Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā”.

Akcija iecerēta kā arodbiedrību pārstāvju pārrunas par to, kas patlaban notiek dažādās nozarēs – veselības aprūpē, izglītībā, kultūrā, iekšējā un valsts drošībā kopumā.

Kā iepriekš norādīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris, arodbiedrība cer, ka tautas sapulce politiķus neatstās vienaldzīgus un veselības aprūpes finansējums vēl tiks pārskatīts. Tomēr pretējā gadījumā mediķu arodbiedrība varētu arī lemt par neuzticības izteikšanu premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS).

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Cik SKAISTI sarkani!!! SC izved savējos pavasara pastaigā.

 2. Uz Latvijas Brīvo arodbiedrības savienības rīkoto akciju – tautas sapulci “Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā” šodien bija ieradušies aptuveni 3000 cilvēku, liecina Valsts policijas aplēses.
  ————————————————–
  Nu re, fotogrāfiem arī labāk PATIKA fotografēt RĪGAS domes struktūrvienību arodbiedrības pārstāvjus, kas bija VIENĀDI- SARAKANOS tērpos/ cepurītēs/ plakātos …

 3. Tā sarkanā plakātu krāsa un sarkanie baloni liek aizdomāties par komunistu un lielinieku (krievu) nākšanu pie varas 1917.gadā. Ceru, ka to nepiedzīvosim!!!

 4. Profsojuzi-skola komunizma.Komunagas rule.

 5. Krīgeri, keri, ušakovi….laikam domā, ka nauda aug kokos.

 6. Diemžēl, izskatās atkal rafinēti sarīkota izpļāpāšanās par valsts nesaimnieciskuma visu tūkstoš nepilnību sekām, un atkal ne par seku cēloņiem. Tāda ir bijusi pie bungām sedošo valdošo taktika kopš jau paša Atmodas sākuma laika, lai tik nekas nemainītos aiz dažādo problēmu biezā meža, un būtu attaisnots nepadarāmais. Cerēts šodien gan sākotnēji tika, ka šoreiz beidzot runās tieši par ģimenes ārstu problēmām.
  Kautkut sen jau bijis dzirdēts teiciens par “dzeltenajām arodbiedrībām”.

 7. Man jau nu liekas, viss tas ‘PIE ĻIPAS”, tiem tur augšā…

  • Vecais, vai tad arī “tiem tur apakšā ” beidzot nevarētu būt arī pašiem sava ļipa, pie kuras tad būtu viss tas, kas dārgs un ienesīgs bijis tiem tur – “augšējiem”?

 8. protams,3000,tas ir tīrais sīkums,jo lielu lielais vairums savos lauku īpašumos izbauda paģiras…

  • pārējie rādīja kā prot braukt ar velosipēdu.
   Nožēlojami !

   • Vēl nožēlojamāk, ja motocikliem tieši šajā laikā pilsētā gaisā izpilirkšķina benzīna tonnas. Var atcerēties, kā padomju laikā 80-to g. beigās toreizējais Rīgas pilsētas izpildkomitejas funkcionārs Alfreds Rubiks sarīkoja mazsvarīgas pēkšņas velosacīkstes maršrutā apkārt Brīvbības piemineklim, lai traucētu brīvību Latvijai pieprasītāju mītiņu tieši tajā laikā un vietā.

 9. Un kāpēc neviens nepasaka, kāpēc cilvēki tā slimo? Pelnīt ar zāļu tirgošanu ir ļoti ienesīgi…

Draugiem Facebook Twitter Google+