×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Uz atšķirīgu ielīgošanu aicina Latvijas Neredzīgo bibliotēka (1)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Piektdien, 19. jūnijā, Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina uz inovatīvu ielīgošanas sarīkojumu “Līgodama tauta nāca”, vēsta projekta producente Gunta Bite.

Sarīkojums “Līgodama tauta nāca” risināsies no plkst. 18.00 līdz 20.00 Strazdumuižas parkā Juglā Pāles ielā 14 rīkos interesantu un neparastu pasākumu, kurā gaidāmas gan intelektuālas un aktīvas spēles, gan radošas darbnīcas, gan arī koncerts ar dziesminieka Ulda Kākuļa un grupas “Sestā jūdze” piedalīšanos.

Guna Bite, raksturojot gaidāmo sarīkojumu, saka: “Pasaule, kurā mēs visi dzīvojam, ir vienāda, taču uz ikvienu no mums tā iedarbojas citādi. Redzīgais vairāk bauda ar acīm, neredzīgais ar sajūtām. Tāpat notiek ar ikvienu kultūras izpausmi, ko bauda redzes invalīds: vai tā būtu mūzika, literatūra, spēles vai Jāņu ielīgošanas tradīcijas ar sieru, alu un smaržīgām kalmēm. Nekas nav jāsarežģī: ja kalme nesmaržo, tad tā nav īsta kalme, ja alus neputo, tas zaudējis savu svaigumu, ja sierā nejūt ķimeņu garšu, tad tas nav Jāņu siers. Tik vienkārši.”

Ielīgošanai Strazdumuižas parkā izstrādāta unikāla programma, jo visas spēles un radošās darbnīcas tiks piedāvātas trīss sadaļās un caur četrām maņām – tausti, ožu, garšu un dzirdi.

Koncertprogrammā iekļauta dziesminieka Ulda Kākuļa uzstāšanās, Jāņa Petera dzejas kompozīcija “Mana tauta dziedāja”, Edijs Fuksis un Lauris Kuzņecovs, kā arī grupa “Sestā jūdze”.

Aktīvās un radošās daļas programmā ietverta rotu darbnīc, ko vada tekstildizainere Viva Lamberte (Īrija), gleznu un apsveikuma kartīšu darbnīca, ko vadīs Andra Jākobsone, intelektuālās spēles “Kvass pret limonādi” un “Dzejgriezumi”, aktīvās spēles “Satausti desmit priekšmetus”, “Sasmaržo Jāņus” un “Dungodziesmiņa”, kā arī īpašās degustācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad notiek pasākums? 19.jūnijā? vai piektdien? vai 2015.gadā?

Draugiem Facebook Twitter Google+