×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. janvāris, 2012
Drukāt

Uz avarējušā kruīza kuģa atrasti vēl divi bojāgājušie

LETA/AFPLETA/AFP

Uz kruīza kuģa, kas piektdienas vakarā avarēja Itālijas piekrastē, 15.janvārī atrastas divu bojāgājušo mirstīgās atliekas, pavēstīja krasta apsardze. Tādējādi kopējais upuru skaits pieaudzis līdz pieciem cilvēkiem.

Bojāgājušo mirstīgās atliekas atrastas tajā kuģa daļā, kas atrodas zem ūdens. Iepriekš bija apstiprināta trīs cilvēku nāve. Vēl aptuveni 40 cilvēki guvuši ievainojumus, no tiem divi atrodas smagā stāvoklī. Daži avoti vēsta pat par 70 ievainotajiem. Aptuveni 15 cilvēki pēc avārijas joprojām ir pazuduši bez vēsts.

Vairāk nekā diennakti pēc avārijas glābējiem izdevās kādā kuģa kajītē atrast divus izdzīvojušus dienvidkorejiešus. Svētdien izglābts arī kāds kuģa apkalpes loceklis, kuram ir lauzta kāja.

Glābšanas un meklēšanas darbos iesaistīti nirēji. Cerot atrast izdzīvojušos, glābējiem nākas krietni vien papūlēties, jo kuģa platība pielīdzināma nelielai pilsētiņai. Glābējiem jāpārmeklē vairāk nekā 2000 kajītes. Uz kuģa atrodas arī milzīgs SPA centrs, septiņi restorāni, vairāki bāri, kinoteātri un disko zāles.

Turklāt glābšanas darbi ir arī ļoti bīstami, jo kuģa klāji atrodas gandrīz 90 grādu leņķī, un pastāv risks, ka kuģis varētu noslīdēt no rifa un nogrimt. Pēc avārijas 291 metru garais kruīza kuģis sasvēries uz sāniem. Līdz šim izdevies pārmeklēt tikai ceturto daļu kuģa. Glābēji arī norāda – maz ticams, ka kuģa daļā, kas atrodas zem ūdens, būtu izveidojušās gaisa kabatas. “Mēs turpināsim meklēšanas darbus, iekams nebūsim pārmeklējuši visu kuģi,” sola glābēju pārstāvis.

Pēc “Costa Concordia” sniegtās informācijas, uz klāja atradās 4229 pasažieri un apkalpes locekļi, 60 dažādu valstu pilsoņi. Starp pasažieriem bija arī aptuveni 52 bērni vecumā līdz sešiem gadiem. Teju trešdaļa pasažieru bija itāļi, kam seko vācieši un francūži.

Kuģis avarēja vien dažas stundas pēc kruīza sākuma. Kuģa nedēļu garajā maršrutā bija iekļauta gan Itālijas ziemeļrietumu daļa, gan Marseļa un Barselona. Daudzi izglābtie pasažieri jau nogādāti Romas lidostā un ir devušies mājup. Kuģa kapteinis ticis arestēts nopratināšanai. Kā vēsta Itālijas mediji, viņam draud apsūdzības par cilvēku bojāeju un par kuģa pamešanu pirms visu pasažieru izglābšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+