×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Uz Berlīnes uzbrukumā izmantotās kravas automašīnas atrasti tunisieša pirkstu nospiedumi

berlineterorists-664x304

Uz Berlīnes slaktiņā izmantotās kravas automašīnas atrasti pirkstu nospiedumi, kas pieder par šo noziegumu meklētajam tunisietim, ziņo Vācijas mediji.

Vācijas varasiestādes pavēstījušas, ka aizdomās par uzbrukumu tiek turēts 24 gadus vecs Tunisijas pilsonis Aniss Amri.

Varasiestādes saņēmušas informāciju, ka Amri Vācijas islāmistiem piedāvājis pats sarīkot teroraktu, kurā viņš kalpotu kā pašnāvnieks spridzinātājs.

Žurnāls “Der Spiegel” vēstīja, ka Amri piedāvājums atrasts iepriekšējās izmeklēšanās par vairākiem naida sludinātājiem.

Varasiestādes uzskata, ka Amri komentāri tomēr bijuši pietiekami apvaldīti, kas neesot devis iemeslu viņu aizturēt, norāda “Der Spiegel”.

Amri, kura lūgums piešķirt patvērumu Vācijā jūnijā tika noraidīts, kopš februāra dzīvoja Berlīnē. Savukārt uzbrukumā iesaistītajā kravas automašīnā atrastie dokumenti liecina, ka uzbrucējs bija deklarēts Ziemeļreinā-Vestfālenē.

Laikraksts “The New York Times” trešdien vēstīja, ka Amri pētījis, kā izgatavot bumbu, un sazinājies ar teroristu grupējumu “Islāma valsts”.

Itālijas ziņu aģentūra ANSA savukārt vēstīja, ka tunisietis četrus gadus bija ieslodzīts cietumā Itālijā.

Vācijas policija uzskarta, ka Amri, kuram Vācijā draudēja deportācija, vadīja kravas mašīnu, kas pirmdien ietriecās Ziemassvētku tirdziņā, laupot dzīvību 12 cilvēkiem un 48 ievainojot.
Vācijas varasiestādes publiskojušas Amri fotogrāfiju, bet par informāciju, kas ļaus viņu notvert, solīta 100 000 eiro liela atlīdzība.

Berlīnes izmeklētāji noskaidrojuši, ka no marta līdz septembrim Amri ticis novērots aizdomās par plāniem nozagt naudu automātiska ieroča iegādei, lai, “iespējams, vēlāk sarīkotu uzbrukumu ar līdzzinātājiem”. Tomēr novērošanā netika iegūti nepieciešamie pierādījumi apsūdzību izvirzīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+