×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Uz Bulgārijas robežas nošauts afgāņu imigrants (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Mēģinot šķērsot Bulgārijas un Turcijas robežu, ceturtdien vēlu vakarā sašauts un ceļā uz slimnīcu miris afgāņu imigrants, paziņoja Bulgārijas Iekšlietu ministrija.

“Liela nelegālo imigrantu grupa no Turcijas mēģināja ienākt Bulgārijā. Viens vīrietis incidentā tika savainots sašaujot un nomira ceļā uz slimnīcu,” pavēstīja ministrijas pārstāve.

Negadījums ceturtdienas vakarā notika Bulgārijas dienvidaustrumu pilsētā Sredecā, teica ministrijas pārstāve un piebilda, ka imigrants bijis no Afganistānas.

Bulgārijas sabiedriskajā radio BNR Iekšlietu ministrijas štāba priekšnieks Georgijs Kostovs sacīja, ka pēc ienākšanas Bulgārijā 50 cilvēku grupu noķērusi patruļa ar diviem robežsargiem un vienu policistu. Visi imigranti bijuši no Afganistānas.

“Aresta laikā viņi pretojās. Viens no policistiem izšāva brīdinājuma šāvienus un, pēc viņa vārdiem, vienam imigrantam lode trāpīja rikošetā, un viņš vēlāk nomira,” radio teica Kostovs.

Viņš neapstiprināja sākotnējo informāciju, ka grupa bijusi bruņota. Burgasas reģionālā prokuratūra sākusi izmeklēšanu, pavēstīja Kostovs.

Šis ir pirmais nopietnais incidents ar imigrantiem Šengenas zonā neietilpstošajā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī Bulgārijā. Līdz šim imigranti ceļā uz Eiropas rietumiem bija to apgājuši.

Lai stiprinātu savu “caurumaino” 260 kilometrus garo robežu ar Turciju, Bulgārija gar daļu no tās uzcēla 30 kilometrus garu dzeloņstiepļu žogu un izvietoja apmēram 2000 robežsargu, policistu un karavīru, lai apsargātu pārējo.

Incidents ceturtdien vēlu vakarā Bulgārijas premjerministram Boiko Borisovam lika pamest ES samitu par imigrācijas jautājumiem Briselē un lidot mājup.
“Premjerministrs Borisovs informēja mani tieši pirms došanās projām. Tas parāda, cik nozīmīga bija mūsu diskusija. Mēs esam gatavi atjaunot kontroli uz mūsu ārējām robežām,” atzina Eiropas Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks Briselē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. UZ KĀDA PAMATA ARESTA LAIKĀ IMIGRANTI PRETOJĀS??? KO TAS NOZĪMĒ??? Pats vainīgs, ja ļode trāpīja rikošetā!!! IR JĀIEVĒRO PRASĪBAS NELEGĀLI IENĀKOT SVEŠĀ VALSTĪ… ĻOTI SLIKTI, ka Bulgārijas premjeram LIKA PAMEST ES samitu par imigrācijas jautājumiem!?? ĻOTI SLIKTI UZVEDĀS ATBILDĪGĀS AMATPERSONAS!!! TO AFGĀNI TIEŠĀ TRĀPĪJUMĀ NEVIENS NENOŠĀVA!?? VIŅŠ PATS PIE VISA NOTIKUŠĀ VAINĪGS!!! VIŅŠ UN NEVIENS CITS….Nevietā NAV jāmeklē vainīgais!!!

  2. Tusks ĻOTI labi zina, ka ES robeža ir vaļā un var nākt kam tikai gribas te ierasties!?? 90% nāk pēc LABKLĀJĪBAS! Viņi VISI DOMĀ, ka Eiropā labklājība nokritusi no gaisa!?? NEVIENS VIŅIEM NAV PATEICIS, KA TAS IR SŪRA UN GRŪTA DARBA REZULTĀTS, UN KA TIEM LIEKĒŽIEM ARĪ BŪS JĀSTRĀDĀ SAVAS ĢIMENES UN VALSTS LABĀ, KURĀ VIŅI IERADUŠIES!????????? VAļĒJĀS ES robežas viennozīmīgi ir NOZIEDZĪBA PRET EIROPIEŠIEM UN PAR TO BŪTU BARGI JĀSODA ATTIECĪGIE DARBOŅI, KAS TE VELK IEKŠĀ TO IMIGRANTU VARZU, KĀ ARĪ TIE, KURI AR DRAUDIEM UN VARU UZSPIEŽ PIEŅEMT SVEŠU RASI NEKO LIETAS LABĀ VĒL JOPROJĀM NEDAROT!????????? CIK ILGI GULĒS VIENĀ MIERĀ JUNKERS, MERKELE????

  3. Tusks gatavs atjaunot robežu, bet, vai viņa vispār ir bijusi, ja simtiem tūkstoši jau ir Eiropā? Tā ir vienkārši noziedzība pret eiropiešiem.

  4. Robežsargu uzdevums ir sargāt robežu, pareizāk būtu ja tikai viens paliktu pāri no visa bara

  5. pēc lasītā, bet labs Atbildēt

    Robeža ir jāsargā! Un ne tā, kā to dara Kozlovskis – pat pie MK ēkas demolē un ministrs saldi čuč…

Draugiem Facebook Twitter Google+