×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Uz Buļļupes notver maluzvejnieku ar 77 zivīm, bet kompanjons aizbēg

Ekrānšāviņi no policijas videoEkrānšāviņi no policijas video

Uz Buļļupes ledus notverts maluzvejnieks ar 77 zivīm, bet viņa kompanjons aizbēga.

2.februāra naktī Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, apsekojot Buļļupi, pamanīja zem ledus ievietotu nemarķētu zvejas tīklu. Nelegālais zvejas rīks bija ievietots āliņģī un nostiprināts ar atsvariem. Policisti nolēma izveidot slēpni, lai notvertu pārkāpēju.

Apkārtnes novērošana ieilga diennakti, tomēr kārtības sargu pacietība vainagojās panākumiem. 3.februāra naktī netālu no notikuma vietas pamanīti divi vīrieši, kuri gar krastu devās āliņģa virzienā un tramīgi lūkojās apkārt.

Policisti iebrida netālu esošajās niedrēs, lai varētu novērot abu vīriešu turpmākās darbības.

Viens no vīriešiem sāka dauzīt ledu pie āliņģa, savukārt otrs vīrietis blakus novietoja tumšas krāsas kasti. Pēc āliņģa paplašināšanas vīrietis satvēra tīkla striķi un sāka nelegālo zvejas rīku vilkt ārā. Tikmēr otrs vīrietis pagāja dažus metrus tālāk un uzsāka tīkla otra gala meklējumus.

Pēc pārliecināšanās par abu personu nodomiem, kārtības sargi devās pie vīrieša, kurš bija uzsācis tīkla izvilkšanu. Otra persona, kas tobrīd atradās nedaudz tālāk, pamanīja policistu tuvošanos un sāka bēgt.

Viens no policistiem palika pie tuvāk esošā vīrieša, savukārt otrs policists devās pakaļ bēglim. Bēgošais vīrietis, neskatoties uz vairākkārtīgiem policista rīkojumiem apstāties, pārskrēja pāri upei un ieskrēja mežā, kur viņš nozuda no policista redzesloka.

Tikmēr otrs maluzvejnieks apgalvoja, ka ar draugu atnācis uz upi, lai pabarotu zivis. Savukārt kaste esot nepieciešama, lai uz tās pasēdētu. Tāpat vīrietis nevarēja izskaidrot drauga bēgšanas iemeslus.

Policisti izņēma 50 metrus garo tīklu, un tajā konstatēja 77 dažādu sugu zivis. Ņemot vērā, ka visas zivis bija dzīvas, tās nekavējoties atbrīvotas no tīkla un atlaistas atpakaļ ūdenī.

Pārkāpējam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgās atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem zvejas rīkiem. Likums paredz, ka par šo pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus vai bez tās. Policija turpina skaidrot otra pārkāpēja identitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+