×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Uz ceļa endoprotezēšanu – ar savu maku!

Kur lētāk un visātrāk var veikt ceļa endoprotezēšanas operāciju?
 Anna Priede Rīgā

 

Ja traumatologs ortopēds atzinis, ka nepieciešama ceļa endoprotezēšana, slimnieks var stāties rindā uz valsts apmaksātu plānveida operāciju vairākās ārstniecības iestādēs un doties tur, kur kārta pienāk ātrāk.

Diemžēl jāgaida ļoti ilgi. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā izveidojusies rinda apmēram piecu gadu garumā, un tajā gaida 6647 cilvēki. Slimnīcas valdes locekle Anita Vaivode paskaidroja, ka pērn bijusi iespēja ceļa endoprotezēšanu veikt paātrinātā kārtībā pusgada laikā, taču pašlaik līdzekļu nepietiek pat smagi slimiem un steidzami operējamiem pacientiem. Maijā naudas trūkuma dēļ tiek plānotas ne vairāk kā divas un turpmākajos mēnešos vēl mazāk.

Rīgas 2. slimnīcā valsts finansētu plānveida ceļa endoprotezēšanas operāciju gaida 2455 cilvēki, rindu prognozē aptuveni sešu gadu garumā. “Pat tā sauktajā paātrinātajā rindā, kad cilvēks cieš stipras sāpes un spēj pārvietoties ar lielām grūtībām, jāgaida ne mazāk kā gads,” informēja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Jānis Petronis.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā endoprotezēšanas operācijas veic tikai pēc ārstu konsilija lēmuma 80 – 90 smagiem pacientiem gadā.

Arī reģionos situācija nav iepriecinoša, piemēram, Daugavpils slimnīcā par valsts līdzekļiem šogad veiks tikai 12 ceļa endoprotezēšanas operācijas, kaut rindā gaida vairāk nekā 200 cilvēki, turklāt 14 pacientiem palīdzība nepieciešama steidzamības kārtā.

Liepājas slimnīcā valsts fi­nansētā endoprotezēšanas rindā jāgaida 2 – 3 gadi, bet Ziemeļkurzemes slimnīcā, kas atrodas Ventspilī, kārta var pienākt jau nākamā gada vidū.

Izdevīgākā pozīcijā ir slimnieki, kas spēj samaksāt pusi no operācijas cenas. Piemēram, ja makā ir mazliet vairāk nekā 800 latu, Rīgas 2. slimnīcā ceļa endoprotezēšanas operāciju iespējams veikt pēc apmēram četriem mēnešiem. Diemžēl visās ārstniecības iestādēs šāda iespēja netiek piedāvāta.

Ja pacients var samaksāt visu summu par operāciju, ikvienā ārstniecības iestādē to iespējams izdarīt pēc divām līdz četrām nedēļām, kad veikti nepieciešamie izmeklējumi.

Summa, kas jāizdod par ceļa endoprotezēšanas operāciju, var svārstīties atkarībā no implantu cenas, jo tiem ir dažādi veidi. Implantu izvēlas, gan ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, gan finansiālās iespējas. Smagiem slimniekiem dažkārt nepieciešamas papildu konstrukcijas.

Vērts noskaidrot, vai pēc tās par to pašu naudu varēsiet uzturēties slimnīcā tik ilgi, cik būs nepieciešams veselības atgūšanai. Parasti ārstniecības iestādē nākas palikt no 10 līdz 14 dienām, par kurām jau ierēķināta maksa. Latvijas Jūras medicīnas centrā pacients par noteikto summu stacionārā atlabst tikai 8 dienas.

 

Uzziņa

Cik maksā ceļa endoprotezēšanas operācija

* Daugavpils slimnīcā – Ls 1504

* Jelgavas slimnīcā – Ls 1598

* Ziemeļkurzemes slimnīcā – Ls 1686

* Rīgas 2. slimnīcā – Ls 1883 lati

* Latvijas Jūras medicīnas centrā – Ls 1915

* Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā – ap Ls 2500

* Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā – ap Ls 2500

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+