×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Uz ceļiem Tīnūži–Koknese un Ludza–Nirza šovasar nepalielinās maksimālo braukšanas ātrumu

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunās ātrgaitas šosejas posms Tīnūži-Koknese.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) šovasar uz jaunajiem autoceļiem Tīnūži–Koknese (P80) un Ludza–Nirza (A12) nepalielinās maksimāli pieļaujamo ātrumu līdz 100 km/h, informē LVC.

Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz Valsts policijas (VP), Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un LVC speciālistu ieteikumiem un ņemot vērā lielo ceļu satiksmes negadījumus skaitu uz jaunajiem ceļiem. Daļa no šiem negadījumiem ir bijusi ar traģiskām sekām, turklāt uz šiem ceļiem VP ir fiksējusi arī lielākos ātruma pārkāpumus.

Lai arī abu ceļu tehniskie parametri ļauj paaugstināt maksimālo braukšanas ātrumu vasaras sezonā, tas netiks darīts drošības apsvērumu dēļ.

“Kopā ar Valsts policijas kolēģiem vērosim, kā autovadītāji brauks šajos posmos. Šis ir disciplinējošs, preventīvs solis. Ja varēsim secināt, ka autovadītāji ievēro ceļu satiksmes noteikumus, brauc droši un neuzstāda ātruma antirekordus uz jaunizbūvētajiem autoceļu posmiem, nākamgad šis lēmums varētu tikt pārskatīts,” norāda LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

LVC atgādina, ka uz valsts galvenajiem ceļiem posmos, kuri ir labā tehniskā stāvoklī, vasarā maksimāli pieļaujamais braukšanas ātrums tiek palielināts līdz 100 km/h. Arī šogad no 8. maija atļautais braukšanas ātrums būs palielināts šādos ceļu posmos:

  • Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā (22,10.-26,00. un 27,20.-44,40. km) un posmā no Jelgavkrastiem līdz Svētciemam (55,50.-71,30. un 74,70.-81,20. km);
  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei (20,86.-28,20. km) un no Nīcgales līdz Daugavpils apvedceļam (202,20.-212,20. km);
  • Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas robežas līdz satiksmes pārvadam Jelgavas apvedceļā (8,00.-38,80. km), izņemot posmus ar ātruma ierobežojumiem.

Posmus, kuros vasaras periodā palielinās maksimāli atļauto braukšanas ātrumu, noteica LVC, CSDD, VP un Satiksmes ministrijas speciālisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+