Uncategorized

Uz Dabas muzeju sēņot
 16

Foto – Līga Vasiļūna

Latvijas Dabas muzejā līdz 15. septembrim priecē tradicionālā sēņu izstāde. Šogad tā zīmīga ar lielu sēņu daudzveidību, jo bijis silts un lietains laiks. Līdz ar to izstādes apmeklētājiem ļauts iepazīt Latvijas sēņu dažādību. Sēņu izstāde ir viena no retajām Dabas muzeja rīkotajām izstādēm, kurā apskatāmais materiāls tiek atjaunots katru dienu, tādēļ to ir vērts apmeklēt atkārtoti.

 

Šogad izstādē ir unikāla iespēja klātienē aplūkot arī septembra sākumā Latvijā atrasto ēdamo savvaļas trifeli. Sēņu izstādes Dabas muzejā notiek jau vairāk nekā 60 gadus tajās ir aplūkojamas kā ēdamas un neēdamas, tā arī Latvijā reti sastopamas un pat aizsargājamas sēnes. Mazajiem sēņotājiem izstādē ir iespēja mācīties pazīt sēnes pēc izskata un smaržas, trenēties to noteikšanā, pētīt dažādas sēņu daļas palielinājumā un darboties ar “Sēņu alfabētu”. Savukārt skolēnu grupas aicinātas pieteikties uz nodarbībām par sēnēm gan izstādes, gan visas nākamās nedēļas laikā.

Savukārt Salacgrīvas novadā šopiektdien notiks jau 10. Pasaules dabas fonda rīkotais Nakts sēņošanas čempionāts, uz kuru tiek aicināts ikviens dabas draugs.

Nakts sēņošanas čempionāta atklāšana paredzēta plkst. 20.

Šogad pasākuma viesi aicināti ierasties mežā ejamā balles tērpā. Lai sēņošana sagādātu prieku, līdzi jāņem arī kabatas lukturītis, koka vai no kāda cita dabas materiāla darināts grozs, nazis, svilpe, ērti un silti apavi un apģērbs.

 

LA.lv