×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Uz Daugavpils šosejas veiktas pārbaudes

Foto - LETAFoto - LETA

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (“LVC”) Ceļu laboratorijas speciālisti šoruden veica noslēguma pārbaudes ceļa rekonstrukcijas posmā uz Daugavpils šosejas (A6) pie Klidziņas. Pārbaudēs atkāpes no kvalitātes prasībām netika konstatētas.

Kompleksās pārbaudes laikā tika veikti asfaltbetona seguma līdzenuma un saķeres mērījumi, kā arī izdarīti urbumi, kas ļauj novērtēt asfalta kārtu biezumus. Tāpat tika noteikts ar gaisu pildīto poru saturs un izturība pret paliekošajām deformācijām. Visu mērījumu rezultāti atbilst prasībām.

Asfaltbetons izremontētajā posmā ir līdzens. Iegūtās mērījumu vērtības ir zem 2 mm/m, un jo zemāka mērījuma vērtība, jo līdzenāks asfalts. Riepu saķeres koeficienta mērījumi uzrādīja vērtību virs 0,54, kas atbilst līguma prasībām. Jo lielāka koeficientu vērtība, jo labāka ir riepu saķere ar asfaltbetona segumu. Asfaltbetona kārtu biezuma mērījumi atbilst noteiktajām prasībām (4 cm ± 5 mm apakškārtai un 3,5 cm ± 5 mm virskārtai). Prasībām atbilst arī poru saturs un izturība pret paliekošajām deformācijām.

Šogad seguma rekonstrukcija notika uz autoceļa Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Pātarnieki) (A6) no Ziedugravas līdz Klidziņai (76,6. − 77,87. km) un no krustojuma ar valsts vietējas nozīmes ceļu Zemkopības institūts–Skrīveri (V918) līdz Aiz­kraukles Luterāņu baznīcai (80,28. − 81,76. km.). Pirms tam remonts šajos posmos tika veikts 2003. gadā, un vecais asfalta segums bija jau nolietojies. Būvdarbi notika no jūnija vidus līdz augusta beigām, tika ieklātas divas asfalta kārtas, uzpildītas nomales, atjaunoti grāvji un noņemts ceļmalu apaugums.

Kompleksās pārbaudes pēc būvdarbu pabeigšanas “LVC” speciālisti veic visos būvniecības objektos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+