×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. jūnijs, 2013
Drukāt

Uz dziesmu un deju svētkiem ieradīsies 49 latviešu diasporas kolektīvi un 30 vieskolektīvu

foto - Letafoto - Leta

Šovasar uz gaidāmajiem dziesmu un deju svētkiem ieradīsies 49 latviešu diasporas kolektīvi, kā arī 30 vieskolektīvu no 16 valstīm, aģentūrai BNS pavēstīja dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Viņa informēja, ka no Austrijas, ASV, Dānijas, Gruzijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Japānas, Krievijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Rumānijas, Somijas, Šveices un Vācijas ieradīsies kopumā 500 dalībnieku, kuru vidū būs gan dziedātāji, gan dejotāji, gan folkloras un instrumentālo ansambļu dalībnieki. Savukārt latviešu diasporu pārstāvēs pavisam 1300 dalībnieku.

Visvairāk latviešu pārstāvēto ansambļu būs no Apvienotās Karalistes un Īrijas. Uz svētkiem ieradīsies arī dziedātāji un dejotāji no Vācijas un Beļģijas. Igauniju, Zviedriju, Dāniju, Somiju, Norvēģiju, Luksemburgu, Nīderlandi, Šveici un Austriju pārstāvēs kori. No Krievijas uz dziesmu un deju svētkiem brauks dziedātāji no Baškortostānas, Maskavas un Sanktpēterburgas, kā arī Omskas folkloras kopa.

No Kanādas uz Latviju ceļos kori no Monreālas un Toronto, kā arī Toronto deju kopa. Ameriku pārstāvēs Čikāgas, Ziemeļkalifornijas un Ņujorkas kori un Vašingtonas, Losandželosas, Sietlas un Indiānas deju kopas. Ieradīsies arī latviešu dziedātāji un dejotāji no Austrālijas un Brazīlijas.

Vasiļjeva sacīja, ka dziesmu svētku noslēguma koncertā viesus pārstāvēs Japānas–Latvijas Mūzikas asociācijas koris “Gaisma”, Batumi pilsētas sieviešu kamerkoris no Gruzijas, ASV jauktais koris “University of Washington Tour Choir” un Vīnes vīru koris “Wiener Mannerverein” no Austrijas, savukārt latviešu diasporu – Vašingtonas, Londonas un Kentas grāfistes dejotāji.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm. Svētkiem gatavojas 40 tūkstoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+