×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. maijs, 2016
Drukāt

Tagad mums karš ir beidzies. Trīs leģionāru piederīgo stāsti (2)

1. Notikumu hronika

1no4
"Mājas Viesis""Mājas Viesis"
“Mājas Viesis”

* 2013. gadā aizaugušā karavīru kapsētā Pleskavas apgabala Puškinogorskas rajona Voronkovas ciema tuvumā atrada Otrajā pasaules karā Vācijas armijas pusē karojošo karavīru, kuri dzīvību zaudējuši 1944. gada pavasara kaujās, mirstīgās atliekas. Ekshumētos pēc karavīru žetoniem (“erkennungsmarkām”) identificēja Vācijas arhīvos. Piederību Latvijai noteica pēc kritušā vārda vai dzimšanas vietas.
* 2015. gada jūlija vidū tika saņemta Krievijas piekrišana identificēto 236 latviešu leģionāru pārapbedīšanai Latvijā.
* 2015. gada novembra beigās saņemta Krievijas federālās muitas pārvaldes piekrišana mirstīgo atlieku pārvešanai pāri robežai, un 2015. gada 22. decembrī tās pārved Latvijā.
* 2016. gada 8. maijā Brāļu kapos Lestenē notiks Latvijas karavīru mirstīgo atlieku pārapbedīšanas ceremonija un aizlūgums Lestenes baznīcā.
* Ar karavīru mirstīgo atlieku atklāšanu un pārvešanu dzimtenē nodarbojās Brāļu kapu komiteja un meklēšanas vienība “Leģenda”, sadarbojoties ar organizāciju “Kara memoriāli ” no Krievijas.
* “Daugavas Vanagu” ziedojums karavīru kapakmeņu izveidei, akmeņkaļi “AKM”.

 1. Notikumu hronika
 2. Naktī kāds klauvēja pie loga...
 3. Viņa vārds būs Lestenē
 4. Tagad mums karš ir beidzies

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. …pārapbedīs Otrajā pasaules karā Pleskavas apgabalā Krievijā kritušo 236 Latvijas karavīru…

  tad tomer, Ko vini tur darija??

 2. Starp krituscchajiem ir arii daudz manu piederiigo par kuriem es gandriiz neko nezinu. Mani vecaaki baidiijaas glabaat fotograafijas un veestules, jo savaa laikaa bija piedziivojuschi kratiischanas un paarmekleeschanas, kas, paldies Dievam, toreiz beidzaas laimiigi. Tajaa laikaa pietiktu ar vienu vieniigu schaadu “atradumu”, lai visi nonaaktu tur, kur nepavisam negribeeja…
  Kad biju mazs, vecaaki baidiijaas man daudz ko staastiit,- tas bija biistami. Tagad vinji jau sen aizgaajuschi no schiis saules, un nav vairs kam pavaicaat. Man palicis tikai mazuminjsch atminju no maates staastiitaa. Kaadreiz biju personiigi tuvu paziistams ar vairaakiem izdziivojuschajiem Latvieschu Legjionaariem, tachu nu jau arii vinji ir atstaajuschi scho pasauli un atdusas muuza mieraa.
  Bet tieschi taapeec katram schaadam staastam, kursch ir saglabaajies un tagad nonaak atklaatiibaa, ir milzu veertiiba. Un ja veel ir pavisam konkreeti dati un foto lieciibas,- tad tas kljuust nepaarveerteejams. Taapeec veelreiz – pateiciiba visiem, kas neklusee, atgaadina un apgaismo to laiku notikumus, kurus pienaakas saglabaat sveetaa pieminjaa ikvienam latvietim.

Draugiem Facebook Twitter Google+