Latvijā
Novados

Uz dzimteni pie ārstiem: topā zobārsti7


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Ārzemēs dzīvojošie tautieši, atpūšoties dzimtenē, aktīvi izmanto iespēju apmeklēt ārstus un topā ir zobārsti, šodien raksta avīze “Kurzemes Vārds”.

Bažas par to, ka ārzemēs dzīvojošie latvieši veidotu garas rindas, neesot, norādīja Liepājas Reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Kadeģe. Zobārstniecības klīnikā “Liepa Dent” pastāstīja, ka ārzemju latviešu pieplūdums vasaras laikā tiešām esot jūtams. Zvanot gan paši, gan radinieki piesaka. Visbiežāk tas ir svētkos – Lieldienās, Jāņos, Ziemassvētkos.

“Jā, tieši vasarā ir vairāk šādu pacientu,” apstprina arī Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centra valdes locekle Ilona Kodola. Pēc viņas teiktā, lielākā daļa pacientu neizmanto valsts apmaksātus pakalpojumus, bet iet uzreiz kā maksas pacienti vai uz privātpraksēm.

Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centra finanšu un attīstības direktore Vineta Neimane avīzei pauda viedokli, ka gadījumi, kad ārvalstīs dzīvojošie un tur arī nodokļus maksājošie pacienti izmanto Latvijas valsts apmaksātos pakalpojumus, viņai nešķiet līdz galam godīga situācija.

“Cilvēki strādā par minimālo algu, maksā nodokļus, un viņam pienākas tas pats, kas cilvēkam, kas Latvijā nodokļus nemaksā. Ja cilvēks valstij naudu neatstāj, tad nevar būt tāda pati pieejamība,” viņa uzskata, izsakot cerību, ka ar nākamo gadu ieviestā valsts obligātā veselības apdrošināšana situāciju padarīs taisnīgāku.

LA.lv