×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Uz “Eiropas Gada pašvaldības 2014” titulu pretendē 22 vietvaras (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) konkursā “Eiropas Gada pašvaldība 2014” pieteikušās 22 pašvaldības, informēja LPS pārstāve Ilze Mutjanko.

Zemgales plānošanas reģionā uz pirmo kārtu pieteicies Jelgavas novads, Rundāles novads, Jelgavas pilsēta un Jēkabpils pilsēta. Kurzemes plānošanas reģionā ir pieteicies Pāvilostas novads, Nīcas novads un Ventspils pilsēta. Vidzemes plānošanas reģionā pašvaldības šogad ir bijušas visaktīvākās, un pieteikumi iesniegti no septiņām pašvaldībām – Valmieras pilsētas, Burtnieku novada, Smiltenes novada, Priekuļu novada, Valkas novada, Cēsu novada un Raunas novada.

Rīgas plānošanas reģionā pirmajā kārtā sacentīsies Tukuma novads, Stopiņu novads, Baldones novads, Jaunpils novads un Jūrmalas pilsēta. Savukārt Latgales plānošanas reģionā pieteikumi saņemti no Daugavpils pilsētas, Dagdas novada un Viļakas novada.

Katrā no plānošanas reģioniem ir izveidota vērtēšanas komisija, kas līdz 20.jūnijam izvērtēs pašvaldības pēc to iesniegtajām pieteikuma anketām un citiem kritērijiem. Konkursā vērtēs iedzīvotāju dzīves kvalitātes aspektus, kuru īstenošanā īpašu ieguldījumu var sniegt tieši pašvaldības, piemēram, personības attīstības veicināšanā, kas sevī ietver izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu, attālināto pakalpojumu pieejamību un citus kritērijus.

Katrā plānošanas reģionā trīs labākās pašvaldības tiks virzītas konkursa otrajai kārtai – kopumā par titulu tālāk sacentīsies 15 pašvaldības, un 26.septembrī tiks paziņotas titula ieguvējas.

Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pašvaldības vērtēs trīs kategorijās: lielās pilsētas, novadu pašvaldības ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.

Šogad noteiks gan uzvarētājus – Eiropas Gada pašvaldības, gan laureātus divās nominācijās – “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” ar apakšnomināciju “Pašvaldība veselam iedzīvotājam” un laureātus nominācijā “Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” ar apakšnomināciju “Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Milas Cesis- no Livu laukuma uz Gaujas ielu. Patikami redzet. Lai velcas!

Draugiem Facebook Twitter Google+