Kultūra
Teātris un kino

VIDEO: Uz ekrāniem nonāks Oskara balvai izvirzītā filma par patriotisko audzināšanu Krievijas Apatītos0

Publicitātes foto

Jau nākamnedēļ, 23. oktobrī, notiks režisores Ksenijas Ohapkinas dokumentālās filmas “Nemirstīgie” – tā ir Igaunijas un Latvijas kopprodukcija – pirmizrāde, informē kinokritiķe Zane Dzene.

Filma iekļauta Rīgas Starptautiskā kino festivāla apakšprogrammā Artdocfest/Riga, un tās vienīgais seanss Riga IFF ietvaros notiks 23. oktobrī plkst. 18 kinoteātrī “K Suns”. Karlovi Varu kino festivālā “Nemirstīgie” saņēma balvu kā tā labākā dokumentālā filma, savukārt Igaunija to virza Oskara nominācijai dokumentālo filmu kategorijā.

Filma, kas uzņemta tālos Krievijas ziemeļos – industriālajā Apatītu pilsētā –, atsedz mehānismu, kas pamudina cilvēkus labprātīgi kļūt par izmantojamu resursu valsts rokās.

Režisores neuzmācīgais, bet prasīgais skatījums atklāj sistēmu darbībā šķietami visnevainīgākajās ikdienas situācijās. Kas šādos apstākļos notiek ar cilvēku brīvo gribu un pašnoteikšanos?

Pašos pirmsākumos Apatīti bija koncentrācijas nometne. Mūsdienās Apatītu pilsētā 50 gadi skaitās sirms vecums, bet vide ir uz ekoloģiskās katastrofas robežas.

Pieaugušie pavada dzīvi rūpnīcas autobusa pieturā, kamēr viņu nemirstības apliecinājumam – bērniem – tiek laupīts ģimenes siltums. Rūpes par bērniem ir uzņēmušās valsts struktūras, kas, izmantojot patosa pilnus deju un maršēšanas treniņus, iepotē viņos cietumnieku mentalitāti.

Ne bērni, ne viņu audzinātāji to neapzinās. Viņi ir pārliecināti, ka audzina patriotisku varoņu paaudzi, kurai ir lemts kļūt par Zemes un kosmisko plašumu leģionāru armiju.

Vienīgais ceļš, pa kuru izkļūt no šīs sistēmas, ir nāve. Bet, ja tu mirsti par savu valsti, tu kļūsti par nemirstīgu varoni.

Saistītie raksti

Dejošana un maršēšana saplūst ar braucošo vilcienu vienmuļo ritmu. Tajos ved pelēkus rūdas gabalus, kam tāpat lemta nemirstība – tie kļūst par fosfora mēslojumu, no kura augs jauna dzīvība…

Pēc filmas noskatīšanās režisore Ksenija Ohapkina ar abiem producentiem iesaistīsies sarunā ar skatītājiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Ārvalstu ekspertu žūrijas atzinību saņem JRT iestudējums “Vēstures izpētes komisija”
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Par vērtībām, prieku un prasmi dziedāt himnu. RMM jauna izstāde un interaktīva spēle
9 stundas
AD
Artis Drēziņš
Kultūra
Andrejs Migla uzrakstījis vēsturisku romānu par Brīvības cīņām Liepājā 1
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Prasībām par minimālo skolēnu skaitu neatbilstu lielākā daļa vidusskolu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta plānu rezidentiem algu palielināt par 20%, bet pārējiem mediķiem – par 10%
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Spēļu prakses iegūšanai Balceru nosūta uz AHL
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
NEPLP varētu sodīt “All Media Baltics”
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
5 stundas