Foto-LETA

Uz estrādi kaimiņnovadā 0

Visos ciematos brīvdabas estrādēs vasarā notiek koncerti un dažādi uzvedumi. Mums Ogrē estrāde privatizēta un nekas nenotiek. Visi pasākumi Ikšķilē. Bet visiem nav personīgā transporta, lai turp dotos. 
Inese Kalniņa Ogrē

Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Ogres estrāde tik tiešām ir privatizēta, un tur nekas nenotiek, atzīst Ogres novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs. Lai cik nepatīkami, Ogres estrāde pilsētai ir nepieejama, bet tas ir cits stāsts. Taču kultūras pasākumi Ogrē notiek bieži, un daudzu norises vieta ir pilsētas centrā laukumā pie Ogres kultūras centra. Tur risināsies arī daudzas aktivitātes Ogres pilsētas svētkos no 23. līdz 25. augustam. Savukārt svētku koncerts un balle notiks Brīvības ielā pie pulksteņa. Pilsēta kultūras pasākumiem izmanto visdažādākās vietas, tostarp Ogres Zilos kalnus, kur pasākumu norises vietu kopīgi uztur Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības.

Savukārt Ogres salā 22. augustā notiks Ievas Akurateres, Jura Kulakova un grupas “Pērkons” 30 gadu jubilejas koncerts, bet no 23. līdz 25. augustam festivāls “Cita vide. Mehāniskā pļava”. “Ir attiecīgas iedzīvotāju grupas, kam pašvaldība nodrošina transportu, piemēram, politiski represētos ar autobusu ved uz salidojumu Ikšķiles estrādē kaimiņnovadā. Bet nedomāju, ka Ogre būtu tik tālu no Ikšķiles vai Rīgas, lai nevarētu baudīt kultūru. Pats arī izmantoju sabiedrisko transportu, un jāteic, ka uz Ogri no Ikšķiles var aizkļūt jebkurā diennakts laikā ar vilcienu vai autobusu. Daudz lielākas problēmas aizbraukt uz Ogri, Ikšķili vai Rīgu ir, dzīvojot citur Ogres novadā, piemēram, Meņģelē, Krapē vai Suntažos,” saka N. Sapožņikovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir panākta vienošanās ar Ogres estrādes privatizētājiem par to, ka nākamgad estrādi kaut daļēji sakārtos un tur notiks kādi kultūras pasākumi, skaidro Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, piebilstot, ka kopš estrādes uzbūvēšanas pagājuši vairāki gadu desmiti, tā ir bēdīgā stāvoklī un koru iznācieniem bīstama. Diemžēl pašvaldība nav tik bagāta, lai ieguldītu naudu privātas estrādes remontam. “Ir jautājums, vai ieguldīt 50 000 latu gadā estrādes remontam, vai par šo summu atbalstīt novada korus. No Ogres novada Dziesmu un deju svētkos piedalījās deviņi kori un daudzi deju kolektīvi, vairāk nekā 900 dalībnieku. Es domāju, ka jāiegulda cilvēkos,” neslēpj E. Bartkevičs. Par ogrēnietes sūkstīšanos viņš pasmaida – no Ogres tas ir tikai minūšu brauciena jautājums, bet no Ikšķiles līdz estrādei septiņu astoņu minūšu gājiens lēnā tempā.

Ikšķiles novada kultūras un sporta pārvaldes kultūras metodiķe Līna Gobiņa teic, ka ogrēnieši brauc uz Ikšķili, bet ikšķilieši uz pasākumiem Ogrē. “Pasākumu ir daudz un katrai gaumei. Ikšķilē cenšamies pasākumus saskaņot tā, lai tie beigtos uz vilcienu atiešanas laiku un cilvēkiem nebūtu nakts vidū jāklīst pa Ikšķili,” stāsta L. Gobiņa.

Ogres estrādi ar pašvaldības lēmumu privatizēja 2006. gadā. Estrāde tika pārdota par 408 tūkstošiem latu uzņēmumam “Baltijas izklaides centrs”, kura viens no valdes locekļiem bija toreizējais domnieks Arvis Auziņš.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.