×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Uz Gaismas pili pārvests viss LNB krājums (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks saka uzrunu Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Gaismas pils" Lielās ziedotāju sienas atklāšanas pasākumā.

Veiksmīgi noslēgusies grāmatu pārvešana uz jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēku, žurnālistiem pastāstīja LNB direktors Andris Vilks.

Pēdējā krava LNB sasniedza pagājušajā piektdienā, 17.oktobrī.

Vilks pauda gandarījumu par grāmatu pārvešanas projektu, atzīstot, ka tehniski tas bijis ļoti sarežģīti. Galvenās lietas, kas sarežģīta pārvešanu, bija fakts, ka grāmatas atradās vairākās ēkās Rīgā. Tāpat bija nepieciešama grāmatu dezinfekcija, norādīja LNB vadītājs. Vilks arī uzsvēra, ka šajā pārvešanas periodā bibliotēka netika ne reizi aizslēgta apmeklētājiem.

Grāmatu pārvešanas projektu Vilks nodēvēja par veiksmīgāko LNB izveides procesa posmu, par veiksmīgo sadarbību izsakot pateicību firmai “FF International Movers”, kas nodrošināja krājuma pārvešanu.

Kopumā uz jauno bibliotēkas ēku tika pārvesti vairāk nekā trīs miljoni krājuma vienību.

Jau vēstīts, ka LNB krājuma pārvešana uz Gaismas pili sākās 14.aprīlī. LNB krājumu, kas līdz šim bija izvietots sešās ēkās, veido aptuveni 4,1 miljons dažādu izdevumu vienību. Teju viens miljons vienību izvietots repozitārijā Silakrogrā.

LNB jaunā ēka jeb Gaismas pils oficiāli tika atklāta 29.augustā. Gaismas pils ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro. Līgumu valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada maijā. Ekspluatācijā ēka tika nodota šogad jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt ir vērts paraudzīties, kā izskatās LNB atbrīvoto namu skatlogi? Ipaši “pievilcīgi” tie ir Kr. Barona un Elizabetes ielas stūrī…

Draugiem Facebook Twitter Google+