Tehnika
Auto un moto

Uz grants autoceļiem daudzviet iestājies šķīdonis; vairāki ceļi satiksmei slēgti 4

Sakarā ar to, ka ziemai raksturīgi laika apstākļi nav iestājušies un ilgstošiem nokrišņiem lietus veidā uz grants autoceļiem visā valstī ir iestājies šķīdonis, portālu LA.lv informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Lai grants autoceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski, šķīdoņa laikā daudzviet tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta kustība transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām.

LVC arī norāda, ka ilgstoša lietus dēļ daudzviet ūdenstilpnēs ir paaugstinājies ūdens līmenis un meliorācijas sistēmas, kas daudzviet netiek uzturētas tehniskā kārtībā, nevar nodrošināt ūdens atvadi. Rezultātā atsevišķās vietās autoceļi applūst un ir slēgti satiksmei.

Šo iemeslu dēļ ir slēgts reģionālā autoceļa Koknese – Ērgļi (P79) posms. Apkārtējā grunts līdzās ceļam ir pārmitrināta, bet pašu ceļu izskalo līdzās esošais avots. Slēgto posmu var apbraukt pa autoceļiem Vestiena – Indrāni – Liepkalne – Ogreslīči (V885) un Pļaviņas – Ērgļi (P78).

Tāpat slēgts autoceļa Šķirpāni – Soboļina (V540) posms uz Zilupes un Ludzas novadu robežas, autoceļš Ziras – Vēkas (V1350) Ventspils novada Užavas pagastā un autoceļa Iecava – Lambārte (V1047) posms pie Iecavas.

Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos ziemā, kad, sniegam un ledum kūstot, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, ka ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

LA.lv