Latvijā
Novados

Uz ielas atrasta iereibusi pusaudze ar plaukstas apsaldējumu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Edijs Pālens/LETA

Vakar Latgalē uz ielas atrasta 14 gadus veca meitene, kura guvusi vienas plaukstas virspusēju apsaldējumu, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Kopumā mediķi vakar sniedza palīdzību pieciem apsaldējumus guvušiem cilvēkiem, tostarp trijos no gadījumiem gūti virspusēji apsaldējumi, bet divos – apsaldējumi ar audu atmiršanas pazīmēm.

Zemgalē 45 gadus vecs vīrietis stiprā reibumā bija ilgu laiku nogulējis sniegā, kā rezultātā guvis abu plaukstu virspusējus apsaldējumus. Savukārt 54 gadus vecs vīrietis Rīgas reģionā ilgi atradās ārā bez cimdiem, kā rezultātā guva abu plaukstu virspusējus apsaldējumus. Vīrietis mediķus piesaistīja, kad sāka parādīties izteikta tūska.

Vienlaikus vakar mediķu redzeslokā nonāca divi cilvēki, kuri laikus nebija vērsušies pēc medicīniskas palīdzības, kā rezultātā bija guvuši apsaldējumus ar audu atmiršanas pazīmēm. Piemēram, Rīgas reģionā 54 gadus vecs vīrietis reibumā uz vairākām dienām bija aizmidzis uz ielas, bet pēc notikušā nebija meklējis palīdzību, kā rezultātā viņš guvis kāju pirkstu apsaldējumus. Kurzemē 54 gadus vecs vīrietis vairākas dienas bija staigājis ciešos apavos, kā rezultātā apsaldējis pēdas un guvis kāju pirkstu apsaldējumus ar audu atmiršanas pazīmēm.

Tāpat vakar mediķi sniedza palīdzību 72 gadus vecai sievietei Rīgas reģionā. Mediķus bija izsaukuši kaimiņi, kuri neesot varējuši vairākas dienas ar sievieti sazināties. Tika uzlauztas mājvietas durvis un mediķi sievieti atrada uz grīdas. Sieviete slimnīcā tika nogādāta ar ķermeņa atdzišanu un insulta pazīmēm, kas arī radīja viņas bezpalīdzīgo stāvokli.

Rīgas reģionā cieta arī 62 gadus veca sieviete, kura, paslīdot uz ielas, krita un guva kājas traumu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1175 izsaukumiem, no tiem 139 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.

LA.lv