Latvijā
Rīga

Uz ielas guļam atrod sievieti ar mazu bērnu: puisēns atklāj, kā pavadījis dienu ar mammu0

Foto: RPP

Sestdien, 10. novembrī, Bolderājā kāds vīrietis pamanījis guļam uz ielas narkotikas pārdozējušu bijušo klasesbiedri, kurai blakus atradies mazs bērns, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Pulksten 20.47 RPP saņēma informāciju par kādu manāmi iereibušu sievieti Bolderājā, kura, pieskatot bērnu, aizmigusi uz ielas.

Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā autopatruļa.

Likumsargi, ierodoties norādītajā vietā, pamanīja uz zemes guļošu sievieti. Apkārt viņai stāvēja trīs vīrieši. Viens no viņiem policistiem pastāstīja, ka sabiedriskā transporta pieturvietā atpazinis savu bijušo klasesbiedreni. Sieviete bija saļimusi uz soliņa, savukārt viņai blakus stāvēja aptuveni četrus gadus vecs zēns. Bērns bija pārsalis un pārbijies. Vīrietis nolēmis sievieti ar bērnu šādā stāvoklī uz ielas neatstāt. Ņemot vērā, ka bijušais klasesbiedrs zināja, kur zēna māte dzīvo, viņš sazvanījis savu brāli, lai viņš atbrauc ar automašīnu. Sieviete ar zēnu aizvesta līdz daudzdzīvokļu namam, kur pasaukta puisēna vecmāmiņa. Bērns nodots sirmajai kundzei, kura nekavējoties zēnu ieveda dzīvoklī. Par notikušo nolemts informēt policiju.

Likumsargi uz notikuma vietu izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri, apskatot saļimušo sievieti, nolēma viņu hospitalizēt. Apskates laikā sieviete nedaudz atžirga un sāka vemt. Aizdomās par narkotiku pārdozēšanu bērna māte nogādāta slimnīcā.

Vienlaikus no zēna vecmāmiņas noskaidrots, ka meita regulāri lietojot gan alkoholu, gan aizliegtās vielas. Tāpat viņa šādā stāvoklī regulāri pieķerta, pieskatām savu bērnu. Vecmāmiņa jau bija vērsusies Rīgas bāriņtiesā ar lūgumu viņai piešķirt aizbildņa tiesības, tomēr saņēmusi atteikumu. Līdz ar to šajā reizē tika nolemts izsaukt policiju, lai piefiksētu notikušo.

Policisti devās apsekot zēna mājvietu. Apskates laika konstatēti bērna attīstībai atbilstoši apstākļi.

Jautājot zēnam, ko darījis notikuma dienā ar māti,

Saistītie raksti
viņš pastāstīja, ka mamma bijusi viesnīcā ar citiem vīriešiem, dzērusi alu un draudējusi fiziski izrēķināties ar vecmāmiņu.

No aculieciniekiem pieņemtas liecības. Bērna mātei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par vecāku aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Par notikušo informēti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki, kā arī Rīgas bāriņtiesa.

LA.lv