Latvijā
Rīga

Uz ielas pārsalusi 10 gadus veca meitene. Policijai svarīgs atgādinājums vecākiem 16

Foto RPP

Otrdienas vakarā pie Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem pēc palīdzības vērsās kāda sabijusies un pārsalusi 10 gadus veca meitene. Skolniece pastāstīja, ka pēc skolas bijusi pie draudzenes, taču, dodoties mājās, iekāpusi nepareizajā sabiedriskajā transportā un apmaldījusies.

Policisti meiteni ieaicināja policijas busiņā sasildīties, noskaidroja meitenes datus un caur datu bāzi noskaidroja deklarēto dzīvesvietas adresi. Ņemot vērā, ka meitenes deklarētā dzīvesvieta atradās citas teritoriālās pārvaldes uzraudzībā, policisti sazinājās ar tās tuvāko ekipāžu, kas meiteni sveiku un veselu nogādāja mājās.

“Šajā gadījumā meitene rīkojās pareizi un tādēļ droši nokļuva mājās,” uzsver policija. Tomēr bērni bieži vien baidās paši iet pie policistiem, lai lūgtu pēc palīdzības, jo vecāki nereti policistus mēdz pataisīt par bubuļiem. Proti, ja bērns neklausa, tad draud, ka izsaukšot policistus, kas bērnu ielikšot cietumā.

“Atgādinām, ka šādas audzināšanas metodes var novest pie tā, ka bērns brīdī, kad būs nepieciešama palīdzība, baidīsies vērsties pie policistiem. Tāpat atgādinām, ka par neizēstu putru vai neiešanu gulēt pēc vakara pasaciņas neviens nekad nav ielikts cietumā,” vienlaikus uzsver Rīgas pašvaldības policija.

LA.lv