Kultūra
Māksla

Uz izstādi – ar karti un bērniem0

Andra Zieda foto

Turpinoties 6. Rīgas Starptautiskajai tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālei “Tradicionālais un laikmetīgais”, augustā un septembrī pasākumu programma papildināta ar bezmaksas ekskursijām, radošajām darbnīcām, lekcijām, tikšanām un citiem piedāvājumiem ģimenēm ar bērniem, pieaugušajiem un skolām, LA.lv uzzināja muzejā.

Izzinošas aktivitātes rosinās apmeklētājus tuvāk iepazīt tekstilmākslu divās lielākajās triennāles izstādēs – “Identitāte/Identity” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” un “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Projekts tiek īstenots Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

6. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” galvenā izstāde “Identitāte/Identity” līdz 16. septembrim LNMM izstāžu zālē “Arsenāls” ļauj vienkopus redzēt 84 mūsdienu autoru darbus no visas pasaules, kas atklāj inovatīvas parādības un tendences nozarē.

Līdz 30. septembrim izstādē “Gobelēnu krāsas” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) viesosies 15 mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” (Nacionālā mēbeļu fonda) kolekcijas, kas ir Francijas nacionālās kultūras dārgums. Leģendārā Gobelēnu manufaktūra Parīzē kopš 17. gadsimta saglabājusi izcilas amatniecības tradīcijas un uztur pastāvīgu saikni ar moderno mākslu. Rīgā apskatāmie darbi tapuši pēc slavenu mākslinieku skicēm – no Anrī Matisa, Žana Lirsā, Huana Miro, Lekorbizjē līdz ORLAN.

Rīgas svētku laikā, 18. augustā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā apmeklētājiem sevišķi draudzīgu cenu – 1,50 eiro – ieejas biļetēm abās triennāles izstādēs izstāžu zālē “Arsenāls” (plkst. 11–17) un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (plkst. 12–17), kā arī īpašu pasākumu programmu “Rīgas svētki muzejā” abās vietās.

Sestdien “Arsenālā” visas dienas garumā norisināsies atvērtās radošās darbnīcas. No plkst. 12 līdz 17 gan pieaugušajiem, gan bērniem būs iespēja pašiem izmēģināt atšķirīgas tekstilmākslas tehnikas un piedalīties kopīgu mākslas darbu tapšanā. Darbnīcā “Trīs identitātes” auduma kolāžā tiks atveidoti ievērojamu Baltijas gleznotāju audekli, bet darbnīcā “Sasildīsim Baltiju” turpināsim radīt lielformāta kompozīciju – veltījumu “Baltijas ceļam”.

Plkst. 12.30–14 norisināsies sietspiedes apdrukas darbnīca, iedvesmojot skatītājus apgūt vienu no daudzajām tekstilmākslas tehnikām. Darbnīcas dalībnieki varēs personalizēt līdzpaņemtus tekstila priekšmetus, uz tiem uzdrukājot attēlus ar kādu no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas darbiem.

Plkst. 12 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā durvis vērs darbnīca “Aužam kopā” ar DMDM izglītības programmu kuratori, tekstilmākslinieci Kristīni Šicu. Gan lieli, gan mazi tiks aicināti iesaistīties gobelēna darināšanā, kopīgi aužot Vecrīgas ainavu.

Saistītie raksti

Plkst. 14 būs iespēja pievienoties ekskursijai latviešu valodā un pastaigai izstādē “Gobelēnu krāsas” ar mākslas zinātnieci Irēnu Bužinsku.

Katru ceturtdienu – 16., 23. un 30. augustā, kā arī 6. un 13. septembrī plkst. 16–19 izstādē “Identitāte/Identity” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas studentiem ARSENĀLĀ norisināsies divas atvērtās darbnīcas, kurās skatītāji varēs līdzdarboties tekstila mākslas darbu radīšanā, gūstot priekšstatu par kompozīciju veidošanas iespējām un tehniskajiem paņēmieniem.

LA.lv