Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
28. septembris, 2014
Drukāt

Uz izvirstoša vulkāna Japānā atrod 30 mirušus tūristus (FOTO) (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Japānā uz izvirstošā Ontakes vulkāna tā virsotnes tuvumā svētdien, 28.septembrī, tika atrasti vairāk nekā 30 tūristu, kuriem apstājusies sirdsdarbība, paziņoja Nagano prefektūras policija. Terminu “sirdsdarbības apstāšanās” Japānas policija parasti lieto, kamēr nāvi nav apstiprinājuši ārsti.

Tūristus, kas bija devušies pārgājienā, glābēji atrada uz 3067 metrus augstā Ontakes vulkāna, kura izvirdums sākās sestdien. Sestdien tika ziņots, ka šajā izvirdumā gājis bojā viens un ievainoti 32 cilvēki.

Apmēram 550 karavīru, policistu un ugunsdzēsēju piedalījās plašā meklēšanas un glābšanas operācijā, lai izglābtu desmitiem uz vulkāna esošo tūristu.

Lielu daļu vulkāna ir pārklājusi tā izmesto pelnu kārta biezumā līdz 20 centimetriem.

Vietējās amatpersonas uzskata, ka 45 līdz 49 tūristi pa nakti patvērās kalnu būdiņās uz šī kalna.

Ontakes vulkāns ir populārs pārgājienu objekts, sevišķi septembra beigās, kad koku lapas maina krāsu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izvirstoša vai izverdoša? Vai šis vulkāns ir izvirtulis?

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+