×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
23. augusts, 2017
Drukāt

Tautas sapulcē oligarhus salīdzina ar Orvela “Dzīvnieku fermas” varoņiem (30)

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Pasākumā “Tautas sapulce”, kas trešdienas vakarā norisinās Rātslaukumā, sapulcējušies aptuveni 400 līdz 500 cilvēki, un viņus uzrunāja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns un sociālantropoloģe Dagmāra Beitnere, novēroja “Latvijas Avīze”.

Beitnere sanākušajiem atgādināja, ka no tautas baidās cilvēki, kas piedalījušies tā sauktajās oligarhu sarunās. Uz skatuves kāpa arī politiķe Sarmīte Ēlerte, kura aicināja atcelt no amata Saeimas t.s. oligarhu sarunu komisijas vadītāju Ingunu Sudrabu, kura tajā veidojot Kremļa kārtību.

Publicists Otto Ozols izteicās, ka “politika pārvērtusies par, teiksim solīdi, meitumāju, kurā politiķi iet no viena numuriņa uz otru.” Šo izteikumu tāpat Jāņa Dūklava, Aivara Lemberga un Augusta Brigmaņa salīdzinājumu ar Džordža Orvela antiutopijas “Dzīvnieku ferma” varoņiem – dzīvniekiem, kas kontrolē citus dzīvniekus – sanākušie sveica ar ovācijām.

JKP pārstāvji norādīja, ka cilvēkiem uz šādiem mītiņiem būtu jāsanāk katru mēnesi, jo tādā veidā veidojoties demokrātiska sabiedrība.

Uz pasākumu pārsvarā bija ieradušies vecāka gadagājuma cilvēki. Partijas pārstāvji no skatuves aicināja jauniešus būt aktīvākiem.

Politiķu un kultūras darbinieku teiktajās uzrunās galvenokārt tika pausts nosodījums tā dēvētajiem oligarhiem un pastāvošās varas nespējai ieviest kārtību valstī. Daudz kritikas bija veltīts arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Sanākusī publika uz šo kritiku reaģēja ar ovācijām.

Runātāji bieži atsaucās uz tā dēvētajām oligarhu sarunām, vienlaikus uzsverot, ka arī ar deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) ievēlēšanu “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājas amatā politiķi turpina ņirgāties par tautu.

Klātesošie tika aicināti aktīvi iesaistīties politiskajās norisēs un atbalstīt partijas, kas nesadarbojas ar oligarhiem un Krievijas varu.

Bijusī Rīgas domes “Vienotības” deputāte Sarmīte Ēlerte pauda aicinājumu atbalstīt arī tādus politiskos spēkus, kas iestājas par partiju finansēšanu tikai no valsts budžeta, tādējādi izvairoties no apšaubāmiem ziedotājiem.

Pasākumā aktīvi tika reklamēta mājaslapa “nebarooligarhu.com”, kurā cita starpā apkopoti uzņēmumi, kas esot saistīti ar oligarhiem. “Kā vien vari – izvairies no šeit apkopotajiem uzņēmumiem, jo tie tieši un netieši vairo oligarhu bagātību, kas tiek izmantota pretvalstiskām darbībām,” teikts JKP rīkotā pasākuma laikā reklamētajā mājaslapā.

Kā ziņots, Rātslaukumā notikušā pasākuma mērķis bija saistībā ar problēmām “Oligarhu lietas” parlamentārajā izmeklēšanā prasīt “atdot varu tautai, kā to skaidri un gaiši nosaka Satversme”.

JKP pārstāvji norāda, ka, lai gan darbu ir sākusi parlamentārā izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas “izčākstēšanas” iemesli, tomēr “komisijas darba sākums pagaidām ir vien sāpīgs kauns, jo deputāti par komisijas vadītāju ir iecēluši Sudrabu, kura minēto sarunu kontekstā parādās kā [Krievijas prezidentam Vladimiram] Putinam vēlama premjera amata kandidāte”.

“Tāpat šai deputātei acīmredzot nebūs pielaide valsts noslēpumam. Tātad, viņa varēs tikai tēlot, ka kaut ko izmeklē, lai arī ar materiāliem iepazīties nevarēs. Tā ir darba imitācija un valsts naudas izšķiešana. Saeimas izmeklēšanas komisijas līdzšinējās aktivitātes liecina – oligarhu laiki Latvijā nav beigušies. Arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rīcība liecina – viņš līdzšinējo kārtību akceptē. Mēs prasām šo savdabīgo nabas saiti pārcirst,” uzsvērts paziņojumā.

JKP norāda, ka 23.augusts tautas atmiņā ir viena no vistraģiskākajām dienām. “Tieši šajā dienā 1939.gadā tika parakstīts noziedzīgais Molotova-Ribentropa pakts. Taču latviešu tautas atmiņā šīs datums arī ir saistīts ar cerībām, tautas spēku, kas spēj iedvesmot daudzus. Proti, 1989.gadā notika Baltijas ceļš,” pauž JKP pārstāvji.

Politiķi norāda, ka Molotova-Ribentropa pakta sekas nav likvidētas, tāpēc, ka joprojām “mūsu likteni nosaka citi”.

JKP pauž, ka partijas “Latvijai un Ventspilij” līderis Aivars Lembergs ir gaidīts un respektēts viesis Saeimā un pie koalīcijas sarunu galda un ka oligarhu varas nostiprināšanās ir cieši saistīta ar kolaborantu izveidoto un atbalstīto sistēmu.

“Mums Molotova-Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā. Ir jāgāž čekistu un citu padomju sistēmas draugu iniciētā sistēma. Beidzot no tiesas ir jāatjauno princips, ka Latvijas suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Tikai tad, kad lēmumus valstī pieņems tautas ievēlētie Saeimas deputāti, ne oligarhi viesnīcu numuriņos vai pirtīs, Satversmes darbību varēs uzskatīt par atjaunotu,” akcentē politiskā spēka pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. oligarhi-visi krievijas :JEBANIJ V ROT: skolnieki.PLJUTINCI.

 2. noskaidrojies ,ka nevis saeima ar latvijas caļu ,,saimnieku ,tautas partiju ,vienotību un tamlīdzīgiem veidojumiem sastāvā ir rakstījuši sev vajadzīgus likumus ,kā rezultātā mēs esam tur ,kur esam ,bet lembergs.

 3. Un miljonāre Ēlerte tur arī vārstīja muti. Varēja tautai paskaidrot, kā tikusi pie bagātības.

 4. Klausījos Bordāna argumentāciju TV24 .Sen nebiju dzirdējis tādu tukšinieku. Un nav svarīgi cik tur bija ,kapitālismu ne tūkstotis ,ne visa Latvija kopā neizmainīs. Noriet dažus latviešus var ,tikai gar valsts robežu ar Krieviju pavasarī zied “zviedru rapša lauku” hektāru tūkstoši. Un pēc savstarpējās noriešanās to būs vēl vairāk.

 5. Noklausījos un noskatījos JKP pasākuma video ierakstus. J.Strīķe-,,…..mums ir jāatgūst sava valsts.Par mūsu brīvību!” …….Kā to aicinājumu saprast?Vai Latvija šobrīd atkal ir okupēta vai tomēr brīva,neatkarīga valsts ES sastāvā?Kāpēc tiek izplatīts tik musinošs aicinājums?

  • Ka tu doma vai Valsts ar svesu armiju – NATO, svesu valutu – EURO un svesu valdibu – Brisele butu saucama par brivu un demokratisku Valsti?

 6. Regulāri apmeklējort Vienotības nomainītāju JKP pasākumus, var izveidoties nozombēta sabiedrība.

 7. Nu,nu,nekaada saujina nebija laukumaa,arii es centos saskaitiit apmeeram,bijaam vairaak par tuukstoti.UN jauniesi bija diezgan daudz,kad uzaicinaaja atziimeeties.Bijaam visu vecumu paarstaavji.Nerunaajiet,ko Juus neziniet.Tiesi veciem cilveekiem, ierasties tik veelu, ir probleema.

  • tad acis viss nerādisies četrkārši. ja ir vēlme, tad pēc foto un video var saskaitit precizi lidz cilvēkam.

 8. Komunisti bija viltīgi. Vispirms tika likvidēta TF, kuru viņi nevarēja kontrolēt, jo tur bija mazākumā. Pēc tam uztaisīja vēlēšanu likumu, kurš ir pretrunā ar Satversmi, tātad nelikumīgs, jo Satversmi var mainīt tikai referendumā. Vēlēšanu likums ieveda 5% barjeru. Mazāku partiju balsis pieskaita lielajām nevis anulē (tātad pilsonis nobalso par vienu partiju, bet kāds paņem viņa balsi un atdod citai partijai). Tas ir ANTIKONSTITUCIONĀLI. Tika darīts daudz kas cits, arī ar mēdiju palīdzību izplatot domu, ka nevajag piedalīties politiskajā procesā.

 9. NAV KO STRIDETIES,VISS IR PARSKAITAMS-BIJA 1854 CILVEKI,NAV KO KO KLIEGT,VIS IR NOFOGRAFETS NO AUGSAS,VAR SASKAITIT PEC GALVINAM.-LUDZU.!

 10. Oligarhi – kapitalisma neatņēmama sastavdaļa.Punkts.

 11. trīs penši četrās rindās nav tautas sapulce

 12. Mēs varam klusēt; mēs varam izgāzt savas dusmas savā mīļajā virtuvē; mēs varam kliegt, ka nekas nemainīsies; mēs varam paklausīt Oligarhu puķu andriskajām shēmām; mēs varam Vaskevīčam ārstēšanai sūtīt naudiņu; mēs varam paciest, kā mūsu tauta izmirst un aizbrauc ekonomiskajā trimdā; mēs varam daudz ko, kas mūs, kā tautu iznīcina ! Tikai, manuprāt, šis politiskais spēks ir vislojālākais pret tautu un tās interesēm. Jā, tur ir savi “skeletiņi”, bet tie nav tik lieli, kā tai pašai Vemjotībai, “nacionāļiem”, parodijai ar nosaukumu “ZZS” vai krievu Saskaņai – viņi ir vispozitīvākais no tautas samalšanas mehānisma, ko sauc par Latvijas Augstāko Kastu. Viņi, vismaz, taisa Tautas sanāksmes, kur tauta var izteikties, nevis bubināt zem deguna. Un viņi nav politisko šovu meistari, kā tie paši nacionālisma parodijas – NA, kuri prot tik saņemt lielākās algas, aizstāvēt Maksātnespējas Aģentūras melno kasi un lēti nobirdināt “asaras” pie Brīvības pieminekļa vai Krastmalā. No nacionālo interešu aizstāvjiem – JKP ir vislabākie. Jums ir kādi citi varianti ? Man nē. Un es par viņiem balsošu !

 13. Uzbūvētā koncertskatuve vien maksā vairākus tūkstošus. Vai nevar kaut kur uzzināt, kas šos sarīkojumus finansē? Un tādi tikšot rīkoti katru mēnesi…

  • Un ko tas tev līdzēs, ja zināsi izdevumus, cik tas maksā?Lai atbrīvotos no valsts nozagšanas, nauda nav jāskaita.

   • JKP ir jaunie siles vepri, kas grib nomainīt iepriekšējos valsts nozadzējus. Patiesiem tautas pāestāvjiem naudas tādai akcijai nebūtu, jo tauta ir plikas un nabaga.

 14. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  vel pieskaiti 300 000 , kuri piedalijās, bet piespiedu emigrācijā…

 15. Vienā vārdā sakot – “obloms”

 16. Par .. Bordānu es nebalsotu. Par oligarhiem un komūnistien arī ne.

 17. Nevajag melot … visi laikraksti vienā tonī …. bija ap 1500 cilvēku …!!!

  • Nekā nebij! Tikai 300 cilvēki tur bija, Panorāmā teica un arī rādīja! 300 samusināti pensionāri… Kāda mums daļa par to, ka viss labums kādreiz aizgāja uz Ventspili, ja bordānisti nesola nākotnē pielikt pie pensijām? Pat nesola, kā kādreiz Repše solīja – pat to ne. Žurnālists Ozols tikai lamājas – kā senos laikos fūrmanis.

 18. Ja tie aģitatori stāvētu uz mucas, kas atvelta no kāda Vecrīgas vīna pagraba, tad to varētu saukt par tautas sapulci. Ja stāv uz speciāli celtas skatuves, tad tā ir izrāde no priekšvēlēšanu arsenāla.

  • Gluži manas domas.
   Nekas nemainīsies.
   Tie paši vēži, tikai citā kulītē.

  • Pats biju kāt, 23.08.2017. JKP sapulcē, vakar nebija vairāk kā 400-500 cilvēku. Labi atceros, kā izskatījās milzīegie saieti ar dalībnieku tūkstošiem “Pret metro”Arkādijā, pirms LTF 1. kongresa Mežaparkā , 1990.g. 4. maijā pēc Neatkarības balsojuma!

  • Tie paši vēži cita kulē.Kur tad palikusi lielā tautas aizsāve no Maskavas Potapova/Striķe? Kas tā par tautas sapulci,kura piedalās čupiņa pensionāru un daži jaunie .Atkal pirmsvēlēšanu izrādīšanās tautai,lai jau tā muļķu tauta redzētu savus “jaunos” / vecos solītajus.Neviena zemnieka ar mēslu dagšām un izskapti neredzēju.

 19. Populistiska demogoģija viež no saucamās jaunās konservatīvo partijas viepļiem, visādiem politiskajiem hameleoniem, bijušajiem, bijušajām un antropoloģēm. Un aiz tās taisnīguma sutanas atklāti izlien Džordža Sorosa āža kājiņa-sak, iznīciniet viņus visus ( kas kaut kas ir), un tā mauj populistikie hameloni. Pie reizes samaksājot nodevas jeņķu neotrockistiem un klintonositem,Kad viss būs beidzies , tad Latvijā paliks tikai sorosīdi.

  • Kas tu Aptiekas ielā ārstējies ?

   • kā tad, Orvel!!! Laikam esi no pietuvinātajiem vai no tiem, kas “kaut kas ir ” – vienmēr tomēr ir par citiem vienlīdzīgāki.
    Parādi man vienu, kas ar godīgu darbu Latvijā var kļūt bagāts. Te viss iegrozīts tā, ka izglītoti un gudri cilvēki ir strādājoši nabagi – to ir līdzšinējā politika panākusi, visi oligarhi, kas valdībās bijuši un tos nekrietnos draņķa likumus sev par labu pieņēmuši, un tagadējie – bezmugurkaulnieki, kas tos noziedzīgos likumus ne var, ne arī vēlas atcelt.

   • Cik un kuri Tev maksā, vai Ventspils, Mākoņtēvs, varbūt Liepājas autoparks???

Draugiem Facebook Twitter Google+