Kultūra
Māksla

Uz jaunas pastmarkas – Alekseja Naumova gleznots vēsturisks ūdenstornis0

Publicitātes foto

Jaunākā Latvijas arhitektūras sērija veltīta ūdenstorņu tēmai – uz pastmarkas redzams viens no vecākajiem un dizainiski saistošākajiem Rīgas ūdenstorņiem, kas atrodas Matīsa ielā, LA.lv uzzināja “Latvijas Pastā”.

Uz pastmarkas redzamais Matīsa ielas ūdenstornis ir viens no interesantākajiem Rīgas komunālās saimniecības elementiem, kas labi saredzams Rīgas ainavā.

Ūdenstornis ir viena no pirmajām Rīgā būvētajām šāda veida ūdensapgādes sistēmām, celta no 1896. līdz 1897.gadam, pēc arhitektu Oto Intces un Rūdolfa Friša projekta.

Savas funkcijas ūdenstornis pildīja līdz 1905.gadam, bet šobrīd to rezervuārs ir tukšs. Celtne noteikta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli.

Jaunās pastmarkas dizainu veidojis mākslinieks, bijušais Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 29. martā Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst. 8 līdz 20.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,61, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tā izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā.

LA.lv