×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Uz jaunsargu nometnēm tiek centīgākie


Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Četras pirmsjāņu dienas Jaungulbenes pagastā 110 jaunsargiem no Alūksnes, Apes, Liepnas, Gulbenes, Jaungulbenes, Lejasciema, Madonas, Varakļāniem un Lubānas bija aizrautības, pārbaudījumu, grūtību, prieka un visādu citādu emociju pilnas, pa starpai gadoties arī pa kādam neveiksmes rūgtumam, dundura kodumam un noberzumam. Kā jau tas ierasts jaunsargu nometnēs.


 

Šogad no 6178 jaunsargiem vairākās vasaras nometnēs bijuši un vēl būs kopumā tūkstotis jaunsargu. Gribētāju gan ir piecas reizes vairāk, taču ierobežotais finansējums un ekipējums neļauj nometnēs nokļūt visiem. Šādas iespējas iegūst labākie kā balvu par gada laikā izrādīto centību. Pasākumiem uz vienu jaunsargu gadā ir vien Ls 10,40, ekipējumam (tas noveco, lielākoties saglabājies no pirmskrīzes treknajiem gadiem) – Ls 3,23. Tāpēc ar savu atbalstu talkā nāk pašvaldības, vecāki, jaunsargu instruktori.

Tieši par materiāli tehnisko bāzi visvairāk baidās Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins, jo tās vājuma dēļ var kristies prestižs jaunsardzei, kura nu ir jau 106 pašvaldībās. D. Kleina virsmērķis ir panākt, ka 2015. gadā jaunsardze ir visās pašvaldībās, aktīvi strādāt pie fiziskās attīstības programmas un patriotiski kultūrvēsturiska projekta “Atceries Lāč-plēšus!” (Latvijas brīvības cīņu varoņu atdusas vietu apzināšana).Jaunsargi_5_AD_5

Bet tikmēr paši bērni (šajā nometnē bija skolēni 12 – 16 gadu vecumā), šķiet, ir apmierināti ar to, kas ir, un var dzirdēt tikai “forši”, “interesanti”, “super” un tamlīdzīgi. Piemēram, Apes vidusskolas 5. klases skolniecei Aleksandrai Popovai ir vilinājums pierādīt, ka meitenes nav vājākas par zēniem, vina visu darot ar prieku un vēlas nākotnē dienēt par armijas medmāsu. Lizuma vidusskolas 6. klases skolniekam Kristam Krūmiņam visvairāk patīk 
fiziskās nodarbības, un arī viņš vēlas kļūt par karavīru. Varakļānu vidusskolas 7. klases skolnieks Ernests Latkovskis teic, ka interesants ir viss un viņiem esot laimējies ar entuziasma pilnu instruktoru Oskaru Kanču.

Kopš 27. maija jaunsardzei ir jauns komandieris – pulkvežleitnants Ansis Strazdiņš, kurš radikāli kustībā neko nemainīšot, bet lielāku uzmanību pievērsīšot darbam ar jaunsardzes kandidātiem (10 – 12 gadus veciem skolēniem), kā arī ar tā saucamo problēmu bērnu un jauniešu iesaistīšanu kustībā – jaunsardze būtu laba vieta, kur viņiem saprast dzīves patiesās vērtības.

Šo jaunsargu vasaras nometni pirmoreiz apmeklēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. No 13 komisijas deputātiem ieradās gan tikai pieci – A. Latkovskis (“Vienotība”), M. Zemļinskis
(“Saskaņas centrs”), E. Demiters (Reformu partija), Dz. Rasnačs (“VL”/”TB”/LNNK) un G. Rusiņš, tāpēc iecerētais futbola mačs starp jaunsargiem un deputātiem nenotika. Tomēr komisijas vadītājs A. Latkovskis apsolīja rudenī pacīnīties par papildu finansējumu jaunsardzei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+