×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Kučinskis nav titāns, bet nav arī opītis (4)

Foto LETAFoto LETA

Cauri jaunajam ķīniešu Ugunīgā Pērtiķa gadam mūs vadīs Strenču rezidents Māris Kučinskis. Kopš “Vienotība” savai valdīšanai nozāģēja īsākas kājas, atlikušas sīkas formalitātes, lai priekšgalā stātos ZZS pārstāvis, kas vēl nesen liktos savādi – kā žirafes parādīšanās Rīgas ielās. Pirms ieiešanas pa Brīvības bulvāra 36 parādes durvīm, būs jādod svinīgais solījums, jāpieņem prezidenta pienākumu izpildītājas Ināras Mūrnieces ceļamaize, jānopozē svētku fotogrāfam, un tad sāksies jauns gadsimts.

Jebkuras pārmaiņas Latvijā, kur cilvēki ātri nogurst no politikas, ir uz labu. Ja arī nebūs labāk, tad citādi nekā iepriekš pie muterītes Straujumas. Kučin­skis varbūt neierodas kā titāns vai slavas apvīta lēdija Gāga, bet apsolījis parādīt jaunu valsts pārvaldīšanas tehniku. Bezpalīdzība un neizlēmība nogrimšot aizmirstības upē Lētā. Lemšot atklāti un partiju kaprīzes premjeram būšot pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā. Skaidrs, it kā valdības galvam cita darba nebūtu, kā noņemties ar sieviešu glupību izskaidrošanu un nolīdzināšanu! Domājams, vismaz pirmajā laikā mierpilnais, atturīgais un laipnais Kučinskis gribēs sevi apliecināt kā vīru, kam dūša kā miets. Kaut Liepnieka kungs seno paziņu godājis par “opīti”, valmierietis šķitīs tik darbīgs kā amatā valdības priekšpostenī iecelti seši ministru prezidenti, seši kučinski, kas vakaros liekas gulēt, piekusuši pēc suņa.

Kolīdz ar rīta gaismas svīdumu atvērs acis, tā par pirmo pienākumu uztvers nebūt nejūtīgam kā bluķis pret tautas vajadzībām un valsts interesēm. Maznodrošinātos ļautiņos, kam slikti dzīves apstākļi, mājo cerība, ka Mārītis gādās, lai maciņos ir vairāk papīrnaudas un krājkontā pieturas kāds eirītis, un arī pensionāri var atļauties gaļas gabaliņu, vistas stilbiņu biežāk nekā reizi nedēļā. Silta pleda apmīļotie dzīves pabērni, trūkumcietēji tuvu un tālu skandēs saprātīgas valdīšanas rūpestus un visur viesojušos Ministru prezidentu godinās ar uzrunu – esi sveicināts, tēv priekšniek!

Lielā mērā no valdības pirmās personas atkarīgs, lai pēc amatā aizvadītā gada neuzlīmē etiķeti “nocenots”. Lai nāktu svētība skolām, slimnīcām, koncertzālēm, valsts uzņēmumiem un lauksaimniecībā izmantojamām zemēm. Kučinskis nepazīstot ārlietu augstās sfēras? Tas nekas. Kā ar Latvijas ģerboni zīmogota amatpersona aizbrauks uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, satiksies ar dāmām, sinjoru Mogerīni, Angelu Merkeli, Karlu Bruni un paliks atmiņā kā “pieklājīgais džentlmenis no Austrumeiropas”. No valsts direkcijas īsā saraksta un ilgtermiņa plāniem kārtējoreiz gan neko lāgā nevar saprast, taču sadriķēts pulka prioritāri veicamu lietu, kā eņģelis pārlaidies pār Latviju. Gaiziņkalns gaida, vai to noplacinās ar zemi, uzbērs līdz debesīm vai sašķels gabalos, derīgo rūdu meklējot. Papildu kalnu gāšanai ierīkos dzelzceļu, potēs pret gripu un pārrakstīs Konstitūciju ideālu. Cerams, lasītājiem no prieces vēstīm uzlabojas sašļukušais garīgais. Speciāli, lai noskatītos varas maiņas ceremoniju, mājās pārsteigušās mežazosis un ķīvītes, arī Valsts prezidents Vējonis palātā atspirdzis un strauji kļūst možāks.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Pagalam neizdevusies Līcīša “sienas avīze”!

 2. parasts TP zaglis un krāpnieks !

 3. Man prieks,ka KUČINSKA kungs droši iet uz priekšu!Valmieru sakopa,tad jau arī mūsu valsts būs aprūpēta.Visiem tā angļu valoda,bet vācu ir,uzspodrinās to un būs labi.Vēlu KUČINSKA kungam panākumus un veiksmi!

 4. Ilga Kreituse, sniedzot interviju RīgaTV24 raidījumam “Dienas personība”, izteicās ļoti pesimistiski par Kučinska valdību, ja tā tiks apstiprināta. Viņa sprieda (atstāstu pēc atmiņas), ka, pirmkārt, jau Straujumas valdības darbu vajadzētu vērtēt ļoti kritiski, jo tā ir darbojusies ļoti nolaidīgi un radījusi milzu naudiskos un morālos zaudējumus Latvijas valstij.

  Tāpēc arī Kučinska valdību viņa vērtēja, kā valdību, kurā nekas jauns nav, jo gandrīz visi ministri ir palikuši tie paši, daži tikai vietām samainījušies. Tāpēc vispirms Kreitusesprāt tiem ministriem, kas bija Straujumas valdībā, būtu jāatbild par nepadarītiem darbiem un izdarītajām mahinācijām, kuras ir kaudžu kaudzēm.

  Viņa minēja arī to, ka mums nav jaunās valdības, bet ir vecā jaunā valdība, kas ir nedaudz piefrizēta, kurai ir jauns premjerministrs, kurā ir pārlikti spēka uzsvari. Kā galvenās mahinācijas Kreituse piesauca afēru ar VID ēku, kā arī milzu problēmas ar AirBaltic. Protams, minot kā vienu no visneveiksmīgākiem pasākumiem arī “Liepājas metalurga” lietu.

  Manuprāt, nav noliedzams, ka Kučinskis sabiedrībā tiek vērtēts pozitīvi, it sevišķi labi par viņu atsauca valmierieši, kas tomēr rada cerības, ka Kučinskis, kurš tiek dēvēts par darba darītāju, kas nesēdēs rokas klēpī salicis un neturēsies pie amata, varbūt, kaut ko spēs izmainīt. Protams, ir jāņem vērā partijas faktors, kāds atbalsts Kučinskim būs no ZZS partijas biedriem.

  Vai Kučinskis varēs droši paļauties, ka viņa lēmumi attiecībā uz valdību, uz tās darbu un prioritātēm netiks apšaubīti un rediģēti no ZZS partijas spices puses?! Tāpat būs jāatrod kopsaucējs ar NA un “Vienotību”. Un, šķiet, šeit arī problēmas sāksies, jo “Vienotība” ir aizkaitināta par pazemojumu, kuru pati sev sagādāja, pazaudējot premjera amatu, tāpēc nav ne mazāko šaubu, ka “Vienotība” sabotēs Kučinska valdības darbu.

  Kas nozīmē tikai vienu! “Vienotība”, kura agonē un raustās haotiskās konvulsijās, ir pēc iespējas ātrāk jānoliek opozīcijā, kurā, atrodoties, tā nespēs vairs rīkot diversijas aktus, lai diskreditētu Kučinski un viņa vadīto valdību, kā arī koalīcijas partnerus – ZZS un NA. Ja Kučinskis ir solījis Vējonim saglabāt koalīciju, tad viņam, redzot pirmos “Vienotības” sabotāžas aktus, ir jārīkojas izlēmīgi un noteikti.

  “Vienotībai” pēc tā, ko tā ir nodarījusi Latvijas valstij un tautai, vairs nav vietas Latvijas politikā. Jo, ja šie kangari turpinās atrasties pie varas, tad labs gals nav gaidāms. Valsts turpinās izirt, bet ļaudis turpinās emigrēt. Kučinskim to vajadzētu saprast un attiecīgi rīkoties, citādi “Vienotības” nejēgas turpinās graut Latvijas valsts pamatus.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+