Latvijā
Novados

Uz Jūrmalas šosejas pusdienlaikā izveidojies sastrēgums; aicina caurlaides pirkt internetā 16

Jūrmalas domes publicitātes foto

Ceturtdien pusdienlaikā pirms iebraukšanas Jūrmalā izveidojies pamatīgs sastrēgums, portālu LA.lv informēja Jūrmalas pašvaldība.

Pašvaldība aicina braucējus neveidot drūzmu pie iebraukšanas maksas punkta un caurlaides pirkt elektroniski – www.visitjurmala.lv, ar “Mobilly” vai “Riga Card” aplikāciju starpniecību. Pašvaldība arī atgādina, ka iebraukšanas maksu var samaksāt arī pēc iebraukšanas īpaša režīma zonā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai līdz plkst.23.59 tam datumam, kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā. Viens caurlaižu iegādes automāts ir pieejams Majoru stāvlaukumā pie Jūrmalas Tūrisma informācijas centra. Tuvākajā laikā caurlaižu iegādes automāti tiks izvietoti arī citviet pilsētā.

Vienas dienas caurlaidi konkrētai dienai var nopirkt mājaslapā www.visitjurmala.lv. To var izdarīt vai nu pirms došanās uz Jūrmalu vai jebkurā laikā tajā pašā dienā līdz plkst.23.59, kad transportlīdzeklis iebraucis īpaša režīma zonā. Par caurlaidi var samaksāt arī pēc izbraukšanas no Jūrmalas, jau aizbraucot mājās, tikai jāņem vērā, ka maksājums jāveic iebraukšanas dienā līdz plkst. 23:59. Svarīgi atcerēties, ka, iegādājoties caurlaidi, precīzi jānorāda transportlīdzekļa reģistrācijas numurs. Arī mobilo aplikāciju “Mobilly” un “Riga Card” lietotāji par iebraukšanas caurlaidi var samaksāt pirms vai arī pēc iebraukšanas pilsētā.

Statistika rāda, ka šogad pieaudzis elektronisko caurlaižu iegādes skaits. Pērn aptuveni 80% caurlaides tika iegādātas automātos, šogad – vidēji 65%. Savukārt brīvdienās, kad transporta plūsma ir ievērojami lielāka, jau aptuveni puse caurlaižu tiek pirktas attālināti.

Ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā (līdz plkst.23:59), kuram caurlaide iegādāta, nevis tikai vienu reizi, kā tas bija iepriekšējos gados. Iebraukšanas maksa vienai dienai ir nemainīga – divi eiro. Caurlaižu kontroli nodrošina videotehniskās ierīces, sods par caurlaižu režīma neievērošanu ir 50 eiro.

Vienas dienas iebraukšanas caurlaidi var iegādāties arī caurlaižu iegādes automātos Priedainē un Vaivaros, maksājot ar karti vai skaidrā naudā. Taču pirms samaksas veikšanas caurlaides iegādes automātā jāievada automašīnas reģistrācijas numurs, jo šogad kontrole ir pilnībā automatizēta. Videotehniskās ierīces fiksē iebraukušo transportlīdzekļu reģistrācijas numuru un vēlāk datubāzē tiek pārbaudīts, vai transportlīdzeklim iebraukšanas dienā līdz plkst.23:59 ir iegādāta caurlaide. Pašvaldība aicina autobraucējus pievērst uzmanību, lai, pērkot caurlaidi, tiktu ievadīts precīzs iebraukušā transportlīdzekļa reģistrācijas numurs. Ja numurs tomēr sajaukts, saglabāt iegādes čeku, piefiksēt laiku un automāta numuru, kurā caurlaide iegādāta.

LA.lv