Uz kādām pārdomām mācītāji vedina Adventes laikā?
 0

Ojārs Freimanis, 
mācītājs Priekules, Bunkas draudzēs: 
”Kristīgā baznīca Adventes laikā aicina būt modriem, noskaņoties Kristus otrreizējai atnākšanai. Lai mēs apzināmies Jēzus eksistenci un pateicamies par tiem upuriem, ko viņš mūsu labā nesis!

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Lai gatavojamies tam, ka šī pasaule būs jāatstāj, jo tās nav mūsu mūža mājas! Draudze – esiet gatavi sagaidīt Pestītāju visā savā varenībā!”

 

Valda Grīnvalde-Šakurova, 
evaņģēliste mācītāja p. i. Sesavas, Dalbes draudzēs: 
”Cilvēki bieži vien pārprot Adventes īsteno nozīmi. Tā vietā, lai sagatavotu savas sirdis Kristus atnākšanai, cilvēki nododas grēcīgās pasaules māņiem, kļūst par patērētāju sabiedrības upuriem, cenšas aizpildīt dvēseles tukšumu ar mantām. Tas nav pareizs veids, kā svinēt Kristus dzimšanas dienu. Adventes laiku var salīdzināt ar gatavošanos radu un draugu dzimšanas dienām. Mēs parasti cenšamies saviem mīļajiem sagādāt prieku, parūpēties par dāvanām. Taču Dievam ir prieks, ja mēs ļaujam mūs samīlēt, esot klusumā.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Ģirts Grietiņš, 
mācītājs Daudzevas, Jaunjelgavas, Seces, Sēlpils draudzēs: 
”Adventē viena no svarīgākajām tēmām ir gaisma. Mēs katru nedēļu iededzam pa vienai svecei Adventes vainagā, cenšamies uzturēties siltās, labi apgaismotās telpās, izvairīties no tumsas. Tomēr mēs bieži vien aizmirstam, ka gaismu nepieciešams vairot arī dvēselēs – darot labus, gaišus darbus. Mēs varam nevis norobežoties, bet gan tuvināties cits citam. Savā ticībā mums nav jāpaliek vieniem. Dievs nāk pie mums, lai būtu ar mums kopā.”

 

Ingars Stepkāns, 
Ērgļu, Jaunkalsnavas un Pļaviņu draudžu prāvests: 
”Adventes laikā pārdomājam garīgās vērtības, mēģinām tās īstenot dzīvē, lai rastu mieru savās sirdīs. Tas ir gaidīšanas, klusais laiks, kad varam garīgi sagatavoties Ziemassvētkiem. Šajā laikā cilvēki aizņemti ar dažādām problēmām, aktivitātēm, līdz ar to atrast mieru nebūt nav tik viegli. Jāsaprot, ka miers rodams Kristū, bez Dieva atrast mieru ir gandrīz neiespējami.”

 

Uldis Jumejs, 
mācītājs Rīgas Augšāmcelšanās draudzē: 
”Ar Adventi sākas jauns gads baznīcas laika ritējumā, un kā pirms katra jauna sākuma novēlu pārdomāt, ko vēlamies savā dzīvē mainīt un kādā veidā to sasniegsim. Neaizmirsīsim izdomāt, kā iepriecināt savus tuviniekus Ziemassvētkos.”

 

Rolands Kairišs, 
Lielvārdes, Madlienas, Krapes, Ķeipenes un Jumpravas draudžu prāvests: 
”Baznīcā Adventes laiks tradicionāli ir klusu noskaņu caurvīts posms – cilvēki gatavojas Kristus dzimšanas svētkiem, pārdomā savu dzīvi, pārskata attiecības ģimenē, mācību vai darba vidē. Šis ir laiks, kad cilvēki gan gaida, gan meklē dziļāku mieru. Ikvienam novēlu tikt skaidrībā, kā šo mieru savā sirdī rast.”

 

Ilmārs Kravalis, 
Cēsu draudzes vikārs, Nacionālo bruņoto spēku kapelāns: 
”Lai satiktos ar Jēzu, būtu jāpārdomā, pēc kā tiecamies, kādā posmā šobrīd atrodamies, kā arī to, kur mūs ved nākotnes ceļš. Uzlabojot garīgo dzīvi, attiecības ar tuvākajiem, mēs tuvināsimies Dievam.”

 

Agris Klovāns, 
Saulkrastu, Limbažu un Salacgrīvas draudžu prāvests, Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles vikārs: 
”Mūsu laikmeta būtiskākā problēma ir tā, ka Advente netiek pilnvērtīgi izdzīvota. Jau šobrīd Rīgā Doma laukumā un citās lielākajās pilsētās tiek rotātas svētku egles, sāk darboties Ziemassvētku tirdziņi. Tā vietā, lai sagatavotu savu dvēseli Pestītāja atnākšanai, cilvēki vēlas mūžīgus svētkus. Taču šāds svētku noskaņojums nav atbilstošs, gaidot Jēzus dzimšanu. Es aicinātu būt pieklusinātiem, iet pie grēksūdzes, izvairīties no līksmiem, skaļiem pasākumiem, gaidīt Ziemassvētkus ar klusām lūgšanām.”

Reklāma
Reklāma

 

Fakti

* Svētdien ir pirmā Advente, kas ievada četru nedēļu periodu līdz Ziemassvētkiem, kurā kristīgā pasaule gaida Kristus dzimšanu.

* Katrai Adventes svētdienai baznīcas liturģijā ir sava nozīme: pirmās svētdienas tēma ir kunga gaidīšana: kad viņš nāks, viss tiks atjaunots – pasaule un katrs cilvēks; otrā svētdiena mudina cilvēku “gatavot kungam ceļu”, atvērties jaunajam un dievišķajam; trešajā svētdienā baznīca priecājas par tuvojošos Kristus nākšanu un pestīšanu; ceturtajā svētdienā uzmanība ir vērsta uz Mariju, kas nes zem sirds Dieva dēlu un drīz dāvās Jēzu pasaulei.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.