×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Uz Ķīnas robežas aiztur lāču ķepu kontrabandistus

Foto - AFPFoto - AFP

Ķīnas muitnieki aizturējuši divus Krievijas pilsoņus, kuri Ķīnas autonomajā Iekšējās Mongolijas apgabalā mēģinājuši ievest 213 lāču ķepas, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Pamanījuši, ka kravas automašīnas šoferi uzvedas aizdomīgi, ķīniešu muitnieki izlēma sīkāk pārbaudīt viņu spēkratu. Pārbaudē atklājās, ka automašīnas riepās ievietotas vairāk nekā divsimt brūno lāču ķepas, kas nozīmē, ka dzīvību zaudējuši vismaz piecdesmit dzīvnieki, raksta angliski iznākošais Ķīnas laikraksts “The Global Times”. Domājams, ķepu dēļ nogalināti arī lāču mazuļi. Saskaņā ar Ķīnas muitnieku aprēķiniem šīs kravas vērtība ir aptuveni pusmiljons dolāru.

Lāču ķepu kontrabanda no Krievijas uz Ķīnu nav nemaz tik neparasta, jo īpaši tās apjomi auguši pēdējo divu gadu laikā. 2009. gadā uz Ķīnas robežas tika aizturēti kontrabandisti no Krievijas, kuri Ķīnā mēģināja ievest 173 lāču ķepas. Ķīnā tiek uzskatīts, ka lāču ķepām ir dziednieciskas spējas, un tās tiek izmantotas, piemēram, kā alternatīvs medikaments reimatisma ārstēšanā. Tāpat dzīvnieku ķepām ķīnieši pielietojumu atrod dažādu ēdienu pagatavošanā.

Ķīnā brūnie lāči ir iekļauti aizsargājamo dzīvnieku sugu sarakstā. Sarunā ar laikrakstu “The Global Times” Āzijas dzīvnieku fonda pārstāvis skaidroja: “Ķīnā pieprasījums pēc lāču ķepām aizvien pieaug. Valstī tradicionāli lāču ķepas uzskatītas par retu piedevu ēdieniem vai dārgu dāvanu. Arī vietējie lāču audzētāji izmanto šo situāciju un nelikumīgi tirgo lāču ķepas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+