×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Uz kino ekrāniem skatāms uz patiesiem faktiem balstīts īru trilleris “‘71”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Decembris ir kino mēnesis, un tieši pirms “European Film Awards” būs iespēja izbaudīt vairākas filmas no EFA nominētajām filmām “Rīgas Starptautiskā kino festivāla” ietvaros. Viena no nominētajām filmām ir īru trilleris “‘71”, kas ir nominēts kategorijā “Eiropas kino gada atklājums” (European Discovery of the Year). To varēs noskatīties Riga Meetings programmas ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 11. decembrī, kā arī īpašā seansā 12. decembrī k/t “Kino Citadele”. Filma atgriezīsies uz ekrāniem janvārī.

1971. gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies uzticamajos protestantos un naidīgajos katoļos, situācijas regulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilna odiseja.

Uz vēsturiskiem notikumiem balstītā filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas valsts brīvību. Filmas režisors ir Jans Demānžs (Yann Demange), un šī ir viņa pirmā spēlfilma. Tā uzņemta Lielbritānijā, piedaloties galvenokārt britu un īru aktieriem.

Galvenajā lomā filmā redzams jaunais un daudzsološais britu aktieris Džeks O’Konels (“Starred Up”, “300: Rise of an Empire”), kuram tieši loma šajā filmā pavēra ceļu uz lielo Holivudu – viņu pamanīja pati Andželīna Džolija, un jau janvārī viņš būs redzams aktrises otrajā režijas darbā, vēsturiskajā drāmā “Nesalauztais” (“Unbroken”), galvenajā lomā. Kino eksperti paredz Džekam O’Konelam spožu kino karjeru, un filma “‘71” ir lieliska izdevība sekot tai līdzi jau no pašiem pirmsākumiem.

Filmu jau atzinīgi novērtēja Berlīnes, Ņujorkas, Toronto un Karlovi Vari kinofestivālu publika un žūrija – tagad ir jūsu kārta. Ja tiek palaista garām iespēja noskatīties filmu īpašajos decembra seansos, to varēs noskatīties arī janvārī, kad tā tiks izrādīta plašāk kinoprojekta “Spektrs” ietvaros. “Spektrs” atbalsta nestandarta un neatkarīgo kino, un šī būs jau trešā filma, ko piedāvās noskatīties “Spektrs” veidotāji. Šajā rudenī kinoprojektā “Spektrs” tika izrādīta Ksavjē Dolana filma “Toms Fermā” (“Tom at the Farm”), kā arī Denī Vilnēva “Ienaidnieks” (“Enemy”).

Filmas treileris:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+