×
Mobilā versija
-9.3°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Uz kino ekrāniem skatāms vēsturisks britu trilleris “‘71: Pēdējais kareivis” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kinoprojekts “Spektrs” piedāvā vienu no aizgājušā gada labākajām filmām, spilgtu režisora Jana Demānža (Yann Demange) debiju “71: Pēdējais kareivis” (‘71), kura stāsta par dramatiskiem notikumiem Belfāstā, Īrijā. Filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas valsts brīvību:

1971. gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies protestantos un katoļos, situācijas regulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilna odiseja.

Galvenajā lomā filmā redzams jaunais un daudzsološais britu aktieris Džeks O’Konels (“Starred Up”, “300: Rise of an Empire”), kuram loma tieši šajā filmā pavēra ceļu uz lielo Holivudu – viņu pamanīja pati Andželīna Džolija, un jau janvārī viņš būs redzams galvenajā lomā aktrises otrajā režijas darbā, vēsturiskajā drāmā “Nesalauztais” (“Unbroken”). Kino eksperti paredz Džekam O’Konelam spožu kino karjeru, un filma “‘71: Pēdējais kareivis” ir lieliska izdevība sekot tai līdzi jau no pašiem pirmsākumiem.

Filma uzņemta Lielbritānijā, piedaloties galvenokārt britu un īru aktieriem, un nominēta “European Film Awards” kategorijā “Eiropas kino gada atklājums”, kā arī Britu Kinoakadēmijas balvai “BAFTA” nominācijās “Labākā filma”, “Spilgtākā debija” (Jans Demānžs) un “Uzlecošā zvaigzne” (Džeks O’Konels).

Filmu jau atzinīgi novērtēja Berlīnes, Ņujorkas, Toronto un Karlovi Vari kinofestivālu publika un žūrija – tagad ir jūsu kārta. Skatieties filmu “71: Pēdējais Kareivis” no 16. janvāra kinoteātros Kino Citadele, Cinamon, Multikino, Splendid Palace un K Suns!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Noskatījos šo filmu nesen festivālā Rīgā, pērnā gada decembrī. Super! Visiem iesaku! Visinteresantākis ir filmas otrais slānis, par ko kritiķi nez kāpēc nerunā. Tiek parādīts mehānisms, kā uzkurināt un eskalēt bruņotu konfliktu. Fonā darbojas klusie un neuzkrītošie cilvēciņi, kuri faktiski visu vada un nosaka. Bet gan armija, gan pilsoņu organizācijas (šeit – katoļi un protestanti) ir tikai marionetes viņu rokās… Atgādina Ukrainu ….

Draugiem Facebook Twitter Google+