×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Uz Ķīnu aizceļojuši seši Rīgas zoodārza roņi

Foto-LETAFoto-LETA

Trešdien, 18.jūlijā, ar lidmašīnu uz Ķīnu aizceļojuši seši pavasarī no Latvijas piekrastes uz Rīgas zoodārzu atvestie ronēni, aģentūru LETA informēja zoodārza informācijas centrā. Turpmāk ronēni Mare, Muša, Margo, Marts, Makss un Marss dzīvos kompānijai “Qujiang Cultural Tourism Group” piederošajā okeanārijā.

Zoodārzs ir ļoti priecīgs, ka mākslīgi barotajiem ronēniem ir izdevies atrast komfortablu un drošu dzīves vietu, kur tie, kā jau līdz šim pieraduši, varēs dzīvot visi kopā. Zoodārzs uzsver, ka šie ronēni netika pārdoti Ķīnas kompānijai, jo tirdzniecību ar apdraudēto sugu dzīvniekiem uzskata par neētisku. Ķīnas uzņēmums ir apņēmies segt paprāvos transportēšanas izdevumus uz dzīvnieku jauno mājvietu.

Pavisam šogad zoodārzā nonāca septiņi ronēni, taču vienīgais atvestais pogainais sīkronis nespēja atkopties no ievainojumiem.

Ar visai sarežģīto nelaimē nokļuvušo pelēko roņu mazuļu barošanu Rīgas zoodārza speciālisti nodarbojas jau daudzus gadus. Mūsu zoodārza “audzēkņiem” līdz šim mājvieta atrasta gan Ķīnas un Japānas, gan Francijas, Lietuvas un Igaunijas zoodārzos un okeanārijos.

Vairākus gadus daļa ronēnu, nespējot atrast piemērotu dzīves vietu zoodārzos, tika atlaista Baltijas jūrā patālu no krasta, cerot, ka tie spēs iejusties dabiskajā roņu dzīves vidē. Tomēr nebrīvē augušam un no rokas barotam dzīvniekam lielākas iespējas izdzīvot ir, paliekot ierastajā cilvēka aprūpē.

Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas, no tām divas – pelēkais ronis un pogainais sīkronis – Latvijas piekrastē uzskatāmas par samērā bieži sastopamām. Mazuļi roņiem parasti dzimst martā vai aprīļa sākumā. Ierastās pelēko roņu dzemdību vietas ir nomaļu Sāremas apkaimes mazo saliņu piekrastes ledus, savukārt pogainie sīkroņi pārsvarā dzimst uz Pērnavas līča ledus vai liedagā.

Latvijas piekrastē pārsvarā atrod pelēko roņu mazuļus. Daļa no tiem ir mātes pamesti un novārguši, taču ir pamats domāt, ka daži mazuļi piedzimst arī Latvijas liedagos, kur mātes tos veiksmīgi baro. 2012.gada pavasarī prāva pelēko roņu grupa ar mazuļiem bija vērojama uz ledus pie Mangaļu mola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+