Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Uz ko izaugsmi cer balstīt uzņēmumi Latvijā, atklāj IT klasteris0

Publicitātes foto

Šī gada 2.oktobrī tika atklāts otrais X-industriju hakatons, kas norisināsies no 2. līdz 30.oktobrim, portālam “LA.lv” pastāstīja pasākuma rīkotāji.

Uzņēmumi Latvijā un pasaulē sagaida, ka tehnoloģijas palīdzēs attīstīties, un šajā hakatonā septiņi dažādu nozaru uzņēmumi virzīsies attīstības ceļu, uzticot risināt sev aktuālus problēmjautājumus astoņiem IT uzņēmumiem.

Tāpat arī visi hakatona dalībnieki izglītosies nozares speciālistu lekcijās – dažādās ar biznesu saistītās tēmās un mentoringa sesijās.

Rudens sezonā X-industriju hakatons notiks no 2. līdz 30.oktobrim un četru nedēļu laikā dalībniekus sagaida spraigs darbs pie problēmjautājumu risināšanas un prototipa izveides.

Šosezon izaicinājumus IT uzņēmumiem sagādājuši AS “Sadales tīkls”, SIA “Forta PRO”, SIA “Inducont”, SIA “Stats Serviss”, SIA “Geksans”, Bērnu klīniskās universitātes slimnīca un Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija.

Savukārt savas digitalizēšanas prasmes liks lietā SIA “Datorzinību centrs”, SIA “Burti”, SIA “Datamed”, SIA “AndIT Solutions”, SIA “Mappost”, SIA “Gstream” un SIA “Autentica”.

Latvijas IT klastera izpilddirektore Aiga Irmeja atzīst, ka uzņēmumi bieži vien izturas piesardzīgi pret procesu digitalizāciju, jo tas šķiet kas nezināms un sarežģīts. Taču uzdrošinoties, uzņēmēji atzīst – digitalizācija var būt vienkārša un var būtiski uzlabot uzņēmējdarbības procesus.

Turpmāko četru nedēļu laikā hakatona organizatori, Latvijas IT klasteris, piesaistot nozares speciālistus, būs parūpējušies par vērtīgām lekcijām biznesa attīstībā, finansējuma piesaistē, prezentēšanas makslā un inovāciju ieviešanā, lai komandas spētu veiksmīgāk sasniegt rezultātu un iegūtu zināšanas turpmākā biznesa attīstībā.

SIA “PricewaterhouseCoopers” vecākā konsultante Inese Dosē uzsver, ka dati un informācija ir jaunais virzītājspēks, jo viss, kas mums ir apkārt, pakāpeniski tiek digitalizēts. Mainās veids, kā mēs šobrīd mācāmies vai komunicējam un kā notiek bizness.

98% uzņēmumu sagaida, ka digitālās tehnoloģijas palielinās efektivitāti, un pētījumi rāda, ka jau šobrīd 45% funkciju var tikt automatizēti un robotizēti.

“Vērts atgādināt, ja neadaptēties tirgus izmaiņām un šajā gadījumā nedigitalizēt savus procesus – pastāv augsts risks zaudēt savu tirgus daļu konkurentiem, kuri to dara un tādējādi uzlabo savu konkurētspēju,” atzīmē Dosē.

Nemainīgi X-industriju hakatona centrālā tēma ir starpnozaru partnerība un tā formāts ir vienkāršs – nozares uzņēmums prezentē savu biznesa izaicinājumu, IT uzņēmums, saskaņā ar savām kompetencēm, meklē tam risinājumu.

Saistītie raksti

Uzņēmumiem sadarbojoties, tiek radīti jauni risinājumi un veicināta uzņēmumu izaugsme. Hakatona pilotprojekts norisinājās 2018.gada pavasarī.

Latvijas IT klasteris ir biedrība, kas kopš 2000.gada apvieno Latvijas informāciju tehnoloģiju uzņēmumus kopīgām iniciatīvām – eksporta atbalstam, kā arī tehnoloģiju izmantošanas un nozaru digitalizācijas veicināšanai.

Latvijas IT klasteris ir ieguvis Eiropas klasteru izcilības sudraba sertifikātu.

LA.lv