×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Uz krāšņu ielīgošanu aicina Rīgas Centrāltirgus

Foto: RCTFoto: RCT

Sestdien, 20. jūnijā, Centrāltirgus aicina uz Jāņu ielīgošanu – vainagu vīšanu, tautas dziesmu dziedāšanu un svētku uguns iekuršanu, pavēstīja sabiedrisko attiecību speciālists Ivars Jakovels.

No plkst. 11 līdz 14 Nēģu laukumā pazīstamo folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu vadībā ikviens tirgus apmeklētājs varēs ielīgot Jāņus, iekurot svētku uguni un veicot dažādus saulgriežu rituālus. Vadītāji ne vien izdziedās latviešu tautasdziesmas, bet arī skaidros to nozīmi un īsto dziedāšanas brīdi saulgriežu svinēšanā, stāsta Jakovels.

Svētku koncertā apmeklētājus priecēs tautas deju ansambļi “Dzērve” un “Zalktis”, bet muzikālus priekšnesumus rādīs bērnu vokālie ansambļi “Saulessvece” un “Dvīņi”. Rotu darbnīcā tiks piedāvāta iespēja izgatavot savu Līgo zāļu rotu. Apmeklētāji tiks aicināti nogaršot dažādas tējas, kas audzētas un vāktas tepat Latvijā. Ikvienam būs iespēja iegādāties kādu vērtīgu rokām darinātu darbiņu Latvijas amatnieku un mājražotāju Jāņu tirdziņā un senioru labdarības tirdziņā. Gan senioru labdarības tirdziņš, gan Jāņu tirdziņš norisināsies trīs pirmssvētku dienas – 19., 20. un 21. jūnijā.

Bērnus iepriecinās Rīgas Centrāltirgus talismani – Turziņa un Groziņš.

“Rīgas Centrāltirgus ir unikāla vieta galvaspilsētas viducī, kur mēs ļoti dzīvi izjūtam dabas ritumu. Daudzveidīgais sezonālo dārzeņu, augļu, ogu un sēņu piedāvājums līdzīgi kalendāram signalizē par norisēm dabā. Līgo svētkos svinēsim ne vien saulgriežus, bet arī gaidāmo ražas laiku, kad mums un pircējiem par prieku no Latvijas malu malām uz Rīgas Centrāltirgu plūdīs zemnieku, sēņotāju un ogotāju gardie darba augļi,” stāsta RPAS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Visas aktivitātes pasākuma ietvaros būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+